HP i SAP wprowadzają innowacje w SAP HANA

0

Firmy HP i SAP AG poinformowały o wspólnej inicjatywie o nazwie kodowej „Project Kraken”, której celem jest usprawnienie procesów biznesowych i zmniejszenie ryzyka dla klientów.

„Project Kraken”, to wspólne przedsięwzięcie HP i SAP, którego celem jest wprowadzenie w SAP HANA innowacji umożliwiających klientom szybkie wykonywanie transakcji i analiz oraz przetwarzanie dużych ilości danych na pojedynczym serwerze.
Prototypowy system wyposażony w 16 procesorów Intel Xeon z serii E7 oraz 12 terabajtów pamięci, został zaprojektowany z myślą o złożonych obciążeniach wymagających intensywnego przetwarzania danych. Jego zastosowania obejmują zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie relacjami z klientem (CRM), zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa (ERP) i jednoczesną analizę danych. HP i SAP wybrały procesory Intela ze względu na stosowaną w nich zaawansowaną technologię, która zapewnia wysoką wydajność systemów.

Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą skonsolidować wiele baz danych do przetwarzania transakcji online OLTP i przetwarzania analitycznego online OLAP w jednym, skalowalnym serwerze o wysokiej wydajności. Zwiększa to jeszcze bardziej możliwości oprogramowania SAP HANA przez wprowadzenie funkcji analizy danych transakcyjnych, co eliminuje potrzebę czasochłonnego przenoszenia danych pomiędzy środowiskami.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ