Fujitsu razem z Violin Memory

0

Firma Fujitsu poinformowała o nowej strategii dotyczącej pamięci masowej Flash oraz o współpracy z firmą Violin Memory.

Na mocy umowy z firmą Violin Memory Fujitsu będzie sprzedawać jej szybkie systemy pamięci masowej Violin 6000 oparte całkowicie na macierzy Flash. Nabywcami będą klienci, którzy wymagają maksymalnej wydajności we-wy i jak najmniejszych opóźnień. Partnerstwo to pozwala firmie Fujitsu powiększyć swoją ofertę o rozwiązania przeznaczone do zastosowań, w których wydajność pamięci masowej ma istotny wpływ na łączny czas reakcji.

Umowa ta jest częścią potrójnej strategii Fujutsu, której celem jest dostarczanie klientom systemów pamięci masowej Flash umożliwiającej znaczną poprawę wydajności ogólnej. Po pierwsze firma Fujitsu uzyskała połączenie skalowalnej pojemności z wysoką wydajnością, wprowadzając dyski SSD oraz dyskowe systemy pamięci masowej ETERNUS DX, które charakteryzują się dużą pojemnością pamięci podręcznej i najlepszymi w branży wynikami testów wydajności. W roku 2012 pojemność pamięci podręcznej zostanie jeszcze bardziej zwiększona, co zaowocuje dalszym wzrostem wydajności.

Drugim krokiem było dodatkowe zwiększenie szybkości przy określonych typach obciążenia, takich jak oprogramowanie VMware i bazy danych, przez wyposażenie serwerów Fujitsu PRIMERGY w karty PCIe (Peripheral Component Interconnect Express) firmy Fusion IO oparte na technologii Flash. Dzięki wprowadzeniu rozwiązań ioTurbine i DirectCache karta Fusion IO może być używana jako pamięć podręczna macierzy RAID ETERNUS DX.

Obecny trzeci krok oznacza, że scenariusze zastosowań u klientów wymagające bardzo wysokiej wydajności operacji odczytu i zapisu — duże bazy danych, duże środowiska wirtualizacji serwerów i komputerów biurkowych, zaawansowane algorytmy analizy danych biznesowych i duże zbiory danych — mogą być obsługiwane przez włączone do oferty Fujitsu systemy Violin 6000. Scenariusze te wymagają macierzy pamięci masowej opartych całkowicie na technologii flash, zaprojektowanych pod kątem maksymalnej wydajności.

Na systemy Violin 6000 można już składać zamówienia zgodnie z cennikiem Fujitsu. Ceny zależą od konfiguracji i pojemności urządzenia oraz od regionu. Najmniejszy w pełni skonfigurowany system kosztuje 175 000 EUR.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ