Fujitsu Forum 2013 – globalny rozmach

0

Producent zmienia strategię – firma chce działać na arenie światowej, a nie tylko międzynarodowej. Dlatego podczas zorganizowanego w Monachium Fujitsu Forum 2013 mocno promowała swoje usługi. Nie zabrakło również premier nowych urządzeń.

Producent od pewnego czasu wdraża program restrukturyzacyjny, którego jednym z celów jest przejście na działalność w skali globalnej. W trakcie konferencji przedstawiciele firmy przekonywali, że nowe produkty Fujitsu są już przystosowane do nowego modelu.
Najważniejszą zaprezentowaną nowością są globalne usługi Cloud Integration Plattform. Umożliwiają one klientom zarządzanie, integrację i łączenie różnych usług chmurowych w jednym, ujednoliconym portalu. Nowa platforma umożliwia, m.in. wdrożenie w firmach koncepcji Bring-your-own-Cloud przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego poziomu kontroli.

Dostarcza klientom pojedynczy interfejs do płynnego zarządzania i integracji obecnych systemów informatycznych z zewnętrznymi usługami chmurowymi, niezależnie czy są oferowane przez Fujitsu czy przez innego dostawcę. Według słów wiceprezesa Fujitsu Camerona McNaugt, to rozwiązanie to efekt bliskiej współpracy z użytkownikami Fujitsu 3600 Cloud na całym świecie. Cloud Integration Plattform może być wdrożona jako chmura prywatna zarządzana samodzielnie lub jako usługa zarządzana zewnętrznie.

Jednocześnie umożliwia ochronę danych przechowywanych w chmurze czy też w lokalnych systemach oraz zarządzanie nimi niezależnie od lokalizacji i dostawcy usług. Ponadto ułatwia optymalizację wydajności, dzięki zebraniu w jednym miejscu widoku zasobów i procesów. Zdaniem przedstawicieli Fujitsu ta platforma ułatwi dyrektorom IT wdrażanie rozwiązań chmurowych w firmach.

Nowe macierze

Producent zaprezentował również nową generację macierzy Eternus. Odświeżona oferta obejmuje modele klasy podstawowej Eternus DX100 S3 i DX200 S3, produkty klasy średniej Eternus DX500 S3 i DX600 S3 oraz flagowy model Eternus CS8000. Umożliwia on budowę infrastruktury do ujednoliconego backupu i archiwizacji danych. Pojemność systemu została zwiększona do 15 PT. Do tego dochodzi niemal nieograniczona przestrzeń na dane na napędach taśmowych. Macierz oferuje udoskonalone mechanizmy deduplikacji, które jak przekonuje producent, zmniejszają zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową od 10 do 50 razy.

SAP HANA

Producent podkreślał, że liczba produkcyjnych wdrożeń jego platformy SAP HANA przekroczyła 300. Technologia SAP HANA jest teraz obsługiwana również na platformie Fujitsu Global Cloud. Ponadto przedstawiciele firmy zapowiedzieli nowe rozwiązania, które pozwolą na osiągniecie większej wydajności aplikacji SAP oraz obniżenie kosztów ich utrzymania. Są to, m.in. Fujitsu FlexFrame Orchestrator for SAP oraz Global Enterprise Management Services. GEMS pozwala na stosowanie płatności pay-as-you-use w środowiskach SAP.

Fujitsu Forum 2013 – globalny rozmach

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ