FUJIFILM wspiera napęd IBM TS 1150 klasy Enterprise

0

Firma FUJIFILM będzie produkować taśmę dla najnowszego systemy IBM klasy (Enterprise) przedsiębiorstw TS1150. Do wyprodukowania tego cartridge 3592 typu D o pojemności 10 TB , przy transferze danych 360 MB/Sek zostanie zastosowana najnowsza technologia FUJIFILM oparta na cząsteczkach Ferrytu Baru (BaFe) i technologii Nanocubic.

Informacja ta potwierdza ścisłą współpracę nad rozwojem najnowszych technologii pomiędzy firmami IBM i FUJIFILM. FUJIFILM intensywnie pracuje nad rozwojem taśmy o wysokiej gęstości zapisu opartej na Ferrycie Baru (BaFe) i razem z inżynierami IBM sprawdza możliwości taśmy i zaawansowanych napędów taśmowych. W 2006 zaprezentowano gęstość zapisu wynoszącą 6,67 GB na cal kwadratowy, w 2010 – 29,5 GB i ostatnio w maju 2014 – 85,9 GB na cal kwadratowy, co daje ekwiwalent pojemności 154 TB nieskompresowanych danych na jednej taśmie .

Poprzez rozwój technologii cyfrowych ilość dziennie generowanych danych nieustannie wzrasta. Zawansowane taśmy magnetyczne mają wiele zalet m.in. dot. pojemności, mobilności, niezawodności, długowieczności, trwałości oraz są ekonomiczne , dodatkowo co jest bardzo istotne – archiwizacja na taśmie charakteryzuje niskie zużycie energii. Taśma, która wcześniej stosowana była jako solidny i niezawodny nośnik w przypadku archiwizacji i odzyskiwania danych po ich utracie. Dzisiaj daje duże możliwości zabezpieczenia danych i dostępu do nich w przyszłości w czasach gdy pobyt na długoterminowe przechowywanie i ochronę danych rośnie.

Cartridge IBM 3592 D zaopatrzony jest w taśmę wyprodukowaną z zastosowaniem Ferrytu Baru (BaFe) o znakomitych właściwościach magnetycznych. Bardzo cienka warstwa bazowa oraz specjalnie zaprojektowany hamulec do poszukiwania danych przy dużych prędkościach sprawiają , że otrzymany został nośnik o wysokiej pojemności, niezawodności i bardzo szybkim dostępie do danych.

Taśma 3592 D umożliwia zapis danych o bardzo wysokiej gęstości oraz zapewnia szybszy dostęp do danych przy większej długości taśmy w kasecie. Pojemność 10 TB daje najlepsze i najbardziej rentowne rozwiązanie do zabezpieczenia danych w systemach BIG Data oraz do implementacji dla dostawców archiwizacji w chmurze. Fujifilm w swojej najnowszej technologii opartej na BaFe Ferrycie Baru uzyskała większą wydajność, poprzez zastosowanie mikro cząsteczek, niższy poziom szumu przy wyższym sygnale sprawia ,że taśma daje wyższą wydajność w porównaniu do wcześniej stosowanych do produkcji taśmy cząstek metalu. FUJIFILM do produkcji taśmy stosuje unikalną technologię Nanocubic: Nano-czastek, Nano-powłokę, Nano-rozproszenie , aby uzyskać idealnie gładką i cienką powłokę cząstek Ferrytu Baru.

FUJIFILM zweryfikowało również długość archiwizacji na taśmie, poprzez zastosowanie specjalnych testów starzenia się produktów opartych na zmiennych warunkach środowiskowych. Wyniki przeprowadzonych testów dowiodły, iż bezpieczna archiwizacja na taśmie opartej o BaFe(Ferrycie baru) może przekroczyć 30 lat i taśma zachowuje swoje niezmienione właściwości magnetyczne w długoterminowej archiwizacji.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ