EVault w Alstorze

0

Alstor podpisał umowę dystrybucyjną z amerykańską firmą EVault wchodzącą w skład koncernu Seagate zostając wyłącznym dystrybutorem rozwiązań EVault w Polsce.

Najbardziej znanym produktem EVault jest oprogramowanie pozwalające na backup danych w chmurze publicznej. EVault posiada 12 centrów danych rozmieszczonych na całym świecie. Ta wersja oprogramowania sprzedawana jest w modelu SaaS (Software as a Service), pozwalając na rozłożenie opłat za użytkowanie na miesięczne raty, uzależnione od ilości chronionych danych.

EVault pozwala także na wykorzystywanie oprogramowania przez firmy typu MSP (Managed Service Providers). Mogą one świadczyć usługi w modelu SaaS, wykorzystując do tego celu chmurę zbudowaną z użyciem własnych zasobów dyskowej pamięci masowej. Oprogramowanie jako jedno z nielicznych na rynku posiada bardzo rozbudowane funkcje zarządzania użytkownikami, pozwalając na łatwy podgląd i monitorowanie wielu różnorodnych środowisk.

Dla użytkowników, dla których ważne jest nie tylko sprawne wykonywanie backupu, ale przede wszystkim szybkie odzyskiwanie danych, przeznaczone są sprzętowe rozwiązania backupowe typu Plug and Protect. Dostępne są one w wersjach o różnych pojemnościach -od kilku do kilkudziesięciu TB. Pozwalają na ochronę dowolnej liczby serwerów oraz aplikacji pocztowych i baz danych. Urządzenie występuje także w wersji Express Recovery Appliance jako uzupełnienie rozwiązania backupu w chmurze publicznej EVault lub MSP. W tym przypadku, dane krótkoterminowe składowane są na urządzenia a następnie replikowane do chmury.

Wszystkie powyższe rozwiązania jako platformę wykorzystują oprogramowanie EVault, działające w architekturze rozproszonej z agentami instalowanymi na chronionych serwerach oraz z webowym serwerem zarządzającym.

Obsługiwane są wszystkie wersje systemów operacyjnych Windows, popularne dystrybucje systemów Linux, Novel NetWare, IBM AIX, Sun Solaris, HP-UX, VMware oraz bazy danych, aplikacje i systemy pocztowe, takie jak MS SharePoint, Exchange, MS SQL Server, Oracle. Oprogramowanie pozwala także na granularne odzyskiwanie poszczególnych obiektów i plików z backupu VMware, Exchange oraz SharePoint.

Szczególnie istotną sprawą jest bezpieczeństwo przesyłanych danych, które przed wysłaniem w sieć są szyfrowane i w takiej postaci są przechowywane. Klucz znany jest tylko użytkownikowi, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo i poufność danych.
Uzupełnieniem oferty firmy EVault jest oprogramowanie Endpoint Protection,pozwalające na ochronę danych przechowywanych na stacjach roboczych i notebookach.

Produkty są już dostępne w ofercie ALSTOR – wyłącznego dystrybutora rozwiązań EVault w Polsce.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ