EMC pomoże Ducati

0

Firma EMC poinformowała o podjęciu współpracy z zespołem wyścigowym Ducati Corse w celu wspierania realizacji strategii informatycznej firmy w sezonie 2014/2015. Wdrożenie rozwiązań EMC ma na celu umożliwienie zespołowi lepszego wykorzystania generowanych w czasie rzeczywistym informacji z toru.

Począwszy od września 2014 r. Ducati będzie korzystać ze skalowalnej sieciowej pamięci masowej (NAS) firmy EMC w celu konsolidowania i analizowania kluczowych danych dotyczących wydajności oraz zarządzania nimi, w tym danych dotyczących dynamiki płynów silnika, archiwizacji testów i telemetrii motocykla. Ta platforma pamięci masowej wpisuje się w oparte na analizie danych podejście Ducati do wyścigów motocyklowych.

Członkowie zespołu Ducati uzyskają dostęp do informacji przechowywanych w systemie Isilon oraz będą mogli udostępniać je za pomocą rozwiązania Syncplicity firmy EMC, czyli narzędzia klasy korporacyjnej do udostępniania plików online i mobilnej pracy grupowej. Syncplicity umożliwia bezpieczne dzielenie się plikami przy pomocy wielu urządzeń, w tym mobilnych, w sposób zgody z wymaganiami infrastruktury informatycznej Ducati. Dzięki Syncplicity odpowiedni członkowie zespołu Ducati będą mogli w dowolnym czasie uzyskiwać dostęp do niezbędnych im informacji oraz udostępniać je, co usprawni współpracę i komunikację w zespole.

Oprócz wdrożenia rozwiązań technicznych, EMC sponsoruje występy zawodników zespołu Ducati w Motocyklowych Mistrzostwach Świata w klasach MotoGP i Superbike. Umowa sponsorska przewiduje umieszczenie logo firmy EMC na motocyklach Ducati i na pojazdach zespołu, jak również inne działania marketingowe.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ