EMC Isilon OneFS w nowej wersji

0

Firma EMC poinformowała o przygotowaniu nowej wersji skalowalnego systemu operacyjnego EMC Isilon OneFS NAS

Nowa wersja będzie obejmowała funkcje deduplikacji danych, kontroli i bezpieczeństwa a także rozszerzenia dla obiektowej pamięci masowej do współużytkowania pilików w systemach Hadoop HDFS 2.0 i Syncplicity. Nowe funkcje umożliwią przedsiębiorstwom rozszerzenie skalowalności i wydajności rozwiązań Isilon, by sprostać coraz większej ilości analiz wielkich zbiorów danych i mobilnego obiegu dokumentów i aplikacji kolejnej generacji opartych na chmurze.

Nowe korzyści dla klientów korporacyjnych dzięki kolejnej wersji systemu OneFS

Lepsza efektywność pamięci masowej – by obsłużyć bardziej wymagające aplikacje i obciążenia w przedsiębiorstwie kolejna wersja systemu Isilon OneFS umożliwi administratorom pamięci masowej konfigurowanie łatwej strategii deduplikacji typu „włącz i zapomnij” na poziomie bloków, sięgającej od indywidualnych katalogów do puli zasobów pamięci masowej. Dzięki automatyzacji, przedsiębiorstwa mogą wzmocnić efektywność pamięci masowej w zbiorach danych i jeszcze bardziej obniżyć koszty operacyjne, a także podnieść najlepsze w branży możliwości użytkowania systemu.


Wzmocnione bezpieczeństwo i zgodność z przepisami
– kolejna wersja systemu OneFS znacznie wzmocni zgodność z przepisami. Obsługa EMC Common Event Enabler (CEE) wbudowana
w rozwiązanie Isilon OneFS zapewni dostęp do najlepszych w branży aplikacji kontrolnych umożliwiających rejestrowanie dostępu do plików za pośrednictwem protokołów SMB/CIFS i ułatwi tworzenie raportów i łańcucha dowodowego, by spełnić wymagania ustaw Sarbanes-Oxley i HIPAA.

Oprócz nowych funkcji systemu OneFS, Isilon zaprezentował także udoskonalenia swojego systemu operacyjnego, który ma wspierać klientów w procesie przejścia na obieg dokumentów i aplikacji kolejnej generacji koncentrujących się na dostępie do danych w chmurze, analizach wielkich zbiorów danych oraz mobilności. Tworząc aplikacje kolejnej generacji klienci szukają nowych interfejsów internetowych, by uzupełnić tradycyjne interfejsy plikowe. Z tej przyczyny i mając na względzie dobro klienta i zapewnienie mu możliwie największej ilości opcji dostępu do obiektowej pamięci masowej, Isilon poinformował o:
• Integracji z rozwiązaniem EMC ViPR Software-Defined Storage, dzięki któremu Isilon rozszerzy skalowalność i efektywność swojej architektury na obiektową pamięć masową. Integracji, która otwiera nowe możliwości dostępu do pamięci obiektowej interfejsu API z S3, EMC Atmos i innych.
• OneFS zawiera odtąd interfejs REST Object Access to Namespace, który daje dostęp do danych i jest częścią platformy API umożliwiającej automatyzację, organizowanie i zarządzanie pamięcią masową Isilon.
• Dla klientów wdrażających oprogramowanie z rodziny OpenStack, którzy chcą wykorzystać integrację z pamięcią masową, Isilon będzie obsługiwał integrację OpenStack Swift i Cinder, dostarczając rozwiązanie pamięci masowej klasy korporacyjnej, wzmacniając niezawodność, bezpieczeństwo, efektywność i zgodność operacyjną w przedsiębiorstwie.

W ramach pierwszego rozwiązania pamięci masowej, jakie oferuje wbudowaną możliwość integracji Hadoop z funkcjami analizy wielkich zbiorów danych HDFS, Isilon pozostaje w czołówce wprowadzając wbudowaną możliwość integracji Hadoop HDFS 2.0. Dzięki jednoczesnej obsłudze wersji HDFS 1.0 i 2.0, Isilon umożliwia klientom wypróbowanie nowych możliwości dystrybucji przed przejściem na wersję 2.0 oraz eksport tych samych danych na wiele sposobów. Nowa integracja działa w technologii Pivotal HD (dawniej Greenplum HD) dla zapytań SQL w magazynie danych Hadoop. Najnowsza integracja Isilon z Syncplicity w zakresie współużytkowania plików wzmacnia produktywność biznesową, oferując elastyczne rozwiązanie oparte na chmurze i zachowując przejrzystość zarządzania infrastrukturą informatyczną wymaganą do kontroli korporacyjnej danych i zasobów pamięci masowej. Ogranicza ona przy tym ryzyko, bowiem zapewnia bezpieczne, szyfrowane rozwiązania do przechowywania plików w siedzibie firmy, by spełnić wymagania dotyczące ładu informatycznego i ochrony i jednocześnie zapewnić użytkownikom „bezproblemowe” środowisko, w którym mogą łatwo synchronizować, uzyskiwać dostęp do plików i współużytkować je w dowolnym momencie, z dowolnej lokalizacji i przy użyciu dowolnego urządzenia.

Kolejna wersja systemu OneFS ma się pojawić pod koniec roku. Rozwiązania REST Object Access to Namespace, HDFS 2.0 oraz Syncplicity w Isilon są już dostępne i będą obsługiwane przez kolejną wersję systemu OneFS.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ