EMC Forum pod znakiem chmury i pamięci flash

0

Tegoroczne EMC Forum zgromadziło 900 uczestników. Tematyka tegorocznego spotkania była poświęcona rozwiązaniom do tworzenia chmury hybrydowej i pamięciom flash.

W tym roku do Warszawy przyjechał Mohammed Amin, Senior Vice President i szef regionu Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu, Turcji i Afryki, EMC. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na dynamiczne zmiany zachodzące w świecie nowych. EMC, aby iść z duchem czasu i dostarczać klientom innowacyjne rozwiązania, utworzyło federację. W jej skład wchodzą: EMC Infrastructure and Information Business, jednostka określana jako EMC II, a także VMware, RSA i Pivotal. – Nasze doświadczenie i bogate portfolio, pomogą firm przejść ze starej do nowej epoki IT – mówił Mohammed Amin. Podczas spotkania z dziennikarzami EMC przedstawiło wyniki badania którym wzięły udział osoby z Polski odpowiedzialne za podejmowanie decyzji w sprawach IT. Zapytano ich o opinię na temat informatyki jako czynnika umożliwiającego transformację biznesu w epoce megatrendów takich jak chmura, technologie mobilne i społecznościowe oraz wielkie zbiory danych.

Wymienione megatrendy zupełnie zmieniły oczekiwania klientów i użytkowników. Dotychczas działy IT koncentrowały się na zapewnianiu oszczędności i obniżaniu kosztów. Badanie EMC Forum pokazało jednak, że w Polsce dział IT jest obecnie postrzegany jako strategiczny czynnik umożliwiający rozwój biznesu i lepszy kontakt z klientami. Respondenci dostrzegają wpływ technologii na opracowywanie nowych produktów i usług (43%) i poprawę obsługi klienta (38%). Firmy przenoszą coraz więcej rozwiązań do chmury, aż 54% respondentów już korzysta z usług chmurowych, natomiast 14% z technologii chmury hybrydowej. Aby jednak wykorzystać pełny potencjał tego typu rozwiązań, należy pokonać pewne bariery.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ