EMC dla chmur hybrydowych

0

Podczas konferencji EMC World 2014 firma EMC zaprezentowała nowe produkty i technologie z rodziny pamięci masowych zdefiniowanych programowo, które łączą zalety chmur publicznych i prywatnych.

Trzecia platforma IT opiera się na silnych tendencjach w kierunku przetwarzania w chmurze, rozwiązań mobilnych, narzędzi społecznościowych i wielkich zbiorów danych. Stwarza tym samym liczne nowe możliwości — i zagrożenia — dla firm ze wszystkich branż. EMC poddczas konferencji w Las Vegas przedstawiło kilka interesujących rozwiązań, które mają ułatwić firmom migrację na nową platformę.

Nowe urządzenie EMC Elastic Cloud Storage (ECS) Appliance (znane dawniej jako „Project Nile”) to infrastruktura pamięci masowej w chmurze na hiperskalę, która na nowo definiuje ekonomiczne zalety pamięci masowej w chmurze dla usługodawców i klientów każdej wielkości. ECS Appliance udostępnia łatwą obsługę, elastyczność i ekonomiczność chmury publicznej oraz możliwości kontroli i bezpieczeństwo chmury prywatnej działającej w środowisku lokalnym. Oferuje przy tym nawet o 28% niższy całkowity koszt posiadania niż alternatywne chmury publiczne oferowane przez firmy Amazon i Google.

Nowa wersja platformy pamięci masowej zdefiniowanej programowo EMC ViPR, czyli EMC ViPR 2.0, jest wyposażona w nowe narzędzia, które upraszczają zarządzanie zarówno dotychczasowymi, jak i nowymi infrastrukturami pamięci masowej. Rozwiązanie oferuje też nowe usługi przesyłania danych jako podstawę dla nowoczesnych aplikacji i analiz wielkich zbiorów danych. ViPR 2.0 toruje klientom drogę do trzeciej platformy IT, pozwalając im zarządzać infrastrukturą pamięci masowej w spójny, w pełni automatyczny sposób. Platforma ViPR jest też zintegrowana z narzędziami do zarządzania i koordynacji wyższego poziomu firm VMware, OpenStack i Microsoft, dzięki czemu pamięć masowa może być częścią szerszych przepływów pracy w centrum przetwarzania danych. ViPR 2.0 udostępnia nowe usługi dla danych w blokach oraz nowe narzędzia do replikacji i obsługi środowisk rozproszonych geograficznie. Za pośrednictwem technologii OpenStack zapewnia również obsługę typowych napędów i dodatkowych macierzy innych producentów.

Nowe rozwiązanie EMC Data Domain DD2200 oferuje bezpieczny system pamięci masowej o zaletach klasy korporacyjnej, który zaprojektowano pod kątem firm średniej wielkości. Systemy DD2200 są dostępne poprzez globalną sieć partnerów handlowych EMC, a także za pośrednictwem nowych rozwiązań VSPEX, co pomaga zapewnić wdrożenia w przedsiębiorstwach średniej wielkości.

W ubiegłym tygodniu firma EMC zaprezentowała nowe produkty i funkcje wprowadzone do hybrydowych rozwiązań pamięci masowej VNX. Jednym z nowych produktów jest macierz pamięci masowej klasy podstawowej VNXe3200, która jest 3-krotnie wydajniejsza niż wcześniejsze rozwiązania VNXe i bazuje na serii VNX (która zadebiutowała we wrześniu 2013 r.). Firma EMC zapowiedziała również inicjatywę „Project Liberty” — w jej ramach ma powstać sterowane programowo rozwiązanie VNX, które będzie wykorzystywać funkcjonalność i komfort obsługi znane z platformy VNX, a zarazem oferować całkiem nową swobodę wdrażania aplikacji dzięki elastyczności typowej dla chmury w zdefiniowanym programowo centrum przetwarzania danych. Firma EMC dodała też do serii VNX funkcję EMC D@RE (szyfrowanie danych w stanie spoczynku), która umożliwia szyfrowanie danych zapisywanych na dysku i zapobiega dostępowi do danych przez nieuprawnione usunięcie napędu.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ