Elektroniczna kontrola dostępu do szaf serwerowych

0

Ochrona zasobów w samym centrum danych jest krytycznym aspektem całego systemu bezpieczeństwa od poziomu ogrodzenia budynku do szafy rackowej. Dlatego też kontrola dostępu – jako część systemu totalnego zarządzania bezpieczeństwem – odgrywa ważną rolę w projektowaniu, konstrukcji i infrastrukturze centrów danych.

Firma Southco opracowała elektroniczny zamek H3-EM z klamką uchylną i zintegrowanym czytnikiem zbliżeniowym, połączony z rozwiązaniem Security System Integration Kit. Zamek H3-EM, o którym mowa, nie wymaga skomplikowanego przygotowania panelu drzwiowego (konieczny jest tylko pojedynczy otwór), co sprawia, że jest kompatybilny ze standardowymi obudowami przemysłowymi do integracji OEM oraz można go wykorzystać w procesach modernizacji. Po podłączeniu do systemu kontroli dostępu, H3-EM umożliwia użytkownikowi łatwe śledzenie i rejestrację dostępu do zamków elektronicznych, zapewniając w ten sposób zapis danych (ścieżkę audytu) konieczny do spełnienia wymagań HIPAA, HITECH i Sarbanes-Oxley.

Security System Integration Kit to kompletne, gotowe rozwiązanie oferujące prosty i ekonomiczny sposób kontroli oraz monitorowania dostępu na poziomie szaf rackowych w obrębie centrum danych. Po zintegrowaniu z istniejącym już systemem kontroli dostępu rozwiązanie Integration Kit ułatwia prowadzenie całkowicie zdalnej kontroli i monitoringu, od poziomu dostępu do budynku i pomieszczeń aż do drzwi szaf serwerowych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ