Dysków SSD będzie znacznie więcej

0

Firma Research and Markets opublikowała wyniki raportu, który podsumowuje zapotrzebowanie w ciągu najbliższych pięciu lat na twarde dyski dla serwerów i macierzy dyskowych oraz odpowiadające im dyski SSD.

Z badań wynika, że rynek na dyski SSD do profesjonalnych zastosowań wzrośnie ze 150 tys. urządzeń w 2010 r. do ponad 4,1 mln urządzeń w 2015, co oznacza roczny wzrost na poziomie 90%. Wzrost wartości sprzedaży nie będzie już taki duży, co wynika ze spadających cen za jednostkę pojemności (przede wszystkim zmniejszających się cen pamięci NAND i przejściem z technologii SLC na MLC) – wyniesie on 3,8 mld USD w 2015 r., w porównaniu z 510 mln USD w 2010 r., co stanowi 55% roczny wzrost.

Dyski SSD mają być stosowane przede wszystkim w systemach transakcyjnych, gdzie już znalazły należne im miejsce, ale coraz bardziej popularne staje się wykorzystanie ich w dużych systemach udostępniających dane w Internecie.

Analitycy podkreślają także, że chociaż technologia SSD jest już popularna od paru lat, to wciąż w ogólnej skali znajduje się w okresie „niemowlęctwa” i nadal wiele czynników z nią związanych wymaga szczególnej uwagi.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ