Dyski SSD w korporacji. Co dalej?

0

W 2013 r. technologia Flash nie będzie już kwestią przyszłości ― to już norma stosowana we wszystkich architekturach pamięci masowej.

Branża przestanie się ograniczać wyłącznie do analizy i promowania korzyści oferowanych przez technologię Flash, zacznie natomiast badać nowe możliwości stwarzane przez tę technologię, a także nowe obszary jej zastosowań. W 2013 r. to właśnie głównie dzięki technologii Flash staną się możliwe większe inicjatywy informatyczne, takie jak wirtualizacja i przetwarzanie w chmurze. Firmy różnej wielkości będą mogły wykorzystywać oprogramowanie w połączeniu z technologią Flash, aby zapewnić maksymalną efektywność, wydajność i ekonomiczność we wszystkich typach środowisk ― od największych na świecie i najbardziej wymagających przedsiębiorstw, poprzez najbardziej wymagające serwisy społecznościowe, aż po produkty dla klientów indywidualnych. Rok 2013 będzie poświęcony integracji technologii Flash z innymi zasobami technicznymi, aby zapewnić jeszcze większe możliwości obliczeniowe i jeszcze większą sprawność systemów pamięci masowej z myślą o przygotowaniu zasobów informatycznych do osiągania najwyższej klasy wydajności.

W miarę dopracowywania technologii Flash poprzez wprowadzanie w niej kolejnych innowacji, takich jak jeszcze mniejsze układy scalone możliwe dzięki zastosowaniu litografii, a także potencjalnie technologie 3D następnej generacji, branża zacznie skupiać uwagę na następnym ważnym obszarze inwestycji w technologię, a mianowicie na pamięci zmiennofazowej PCM (Phase Change Memory). W 2013 r. będziemy świadkami rozkwitu inwestycji w architektury oparte na tej pamięci. Dzięki tej nieulotnej pamięci RAM branża zacznie modyfikować swoje istniejące produkty i dostarczać alternatywne, wyjątkowo szybkie rozwiązania pamięci masowej zapewniające opóźnienia nawet jeszcze mniejsze niż technologia Flash, zaczynając się zbliżać do szybkości oferowanych przez pamięć DRAM.

Radomir Bordon, dyrektor technicznego wsparcia sprzedaży w firmie EMC.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ