Dyski 4TB dla przedsiębiorstw

0

Firma WD, zaprezentowała dziś dyski twarde WD RE z interfejsami SAS i SATA, wyróżniające się największą pojemnością na rynku, sięgającą 4 TB.

Nowe dyski są już dostępne w sprzedaży, w pojemnościach: 1 TB, 2 TB, 3 TB i 4 TB z interfejsem SAS oraz 2 TB, 3 TB i 4 TB w wersjach z SATA. Wszystkie urządzenia stanowią połączenie cech dysku klasy korporacyjnej z największą możliwą pojemnością, dzięki czemu spełnią one zarówno rosnące wymagania zarówno tradycyjnych środowisk biznesowych o znaczeniu krytycznym, jak i sprawdzą się doskonale w systemach chmurowych i wysoce skalowalnych systemach obliczeniowych.

WD RE SAS i SATA 4 TB zostały zaprojektowane, przetestowane i zoptymalizowane z myślą o pracy z aplikacjami oraz magazynowaniu danych w przedsiębiorstwach. Każde urządzenie zapewnia pojemność o 33% wyższą od poprzednich modeli dysków, co oznacza, że zapełniona nimi pojedyncza szafa typu rack może pomieścić aż 2,4 PB danych.

Nowe dyski WD RE SAS i WD RE SATA wyróżniają się następującymi funkcjami:

  • Dwa interfejsy pracujące w trybie „full duplex”: idealne do zastosowań o znaczeniu krytycznym w przedsiębiorstwach.
  • 1,4 miliona MTBF / 1,2 miliona MTBF (średniego czasu bezawaryjnej pracy) odpowiednio dla WD RE SAS i WD RE SATA: niezawodność przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, nawet przy ciągłym obciążeniu roboczym.
  • Przyjazne dla środowiska: urządzenia są zgodne ze standardem RoHS i zostały wyprodukowane z minimalną ilością halogenów.
  • Technologia odsuwania głowicy NoTouch: głowice nagrywające nigdy nie dotykają nośników dysku, dzięki czemu zużycie głowic i nośników zostało znacznie obniżone, a dysk jest lepiej chroniony podczas transportu.
  • Dwuetapowy rozruch głowicy (ang. DSA – Dual Stage Actuation) i technologia RAFF (Rotary Acceleration Feed Forward): rozwiązania, dzięki którym dyski osiągają najlepszą wydajność w swojej klasie, mimo montażu w wibrujących obudowach wielodyskowych.
  • Najwyższa pojemność: idealne do zastosowań wymagających jak największej pojemności: skalowalnych systemów, rozwiązań chmurowych, macierzy RAID i serwerów NAS; możliwość stworzenia serwera pamięci masowej o ogromnej pojemności 2,4 PB (złożonego z 10 modułów dyskowych w obudowach 4U, po 60 dysków każdy).
  • Niezawodność: 5 talerzy, 800 GB danych na każdym talerzu, interfejs SAS, przepustowość sięgająca 6 Gb/s w pracy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ