Dysk hybrydowy 4TB od WD

0

Spółka WD zaprezentowała nowy dysk hybrydowy. W prototypowym modelu 3,5-calowego dysku WD o pojemności 4 TB zastosowano interfejs SATA Express PCI-e oraz do 128 GB pamięci SSD.

Dwa zestawy demonstracyjne marki WD z interfejsem SATA Express, wyposażone w płyty główne wyprodukowane przez partnerów WD, firmy ASRock i Gigabyte. Oba modele płyt są już dostępne w sprzedaży. Zestawy zademonstrowały elastyczność magistrali SATA Express na szynie PCI-e oraz możliwości konfiguracji RAID oraz buforowania na pojedynczym wolumenie. Większe ilości pamięci podręcznej (64 GB w zestawach demonstracyjnych) zwiększają wydajność komputera podczas prac wymagających dużej mocy obliczeniowej, umożliwiając przechowywanie najważniejszych informacji używanych na bieżąco przez wiele programów. W laboratoriach WD przeprowadzono testy nowych dysków z interfejsem SATA Express o pojemności 4 TB i 64 GB pamięci podręcznej za pomocą narzędzia PCMark8, w którym urządzenia osiągnęły 4459 punktów – jest to wynik zbliżony do tych osiąganych przez dyski SSD, przy dużo niższej cenie za gigabajt.

– Produkty korzystające z interfejsu PCI Express łączą najpopularniejszą szynę magazynową pamięci masowej z najpopularniejszą szyną komputerową na świecie. W ten sposób wytyczyliśmy nową ścieżkę rozwoju, nie tracąc przy tym możliwości podłączenia starszych napędów SATA do nowych komputerów, obsługujących standard SATA Express – podkreśla Matt Rutledge, starszy wiceprezes ds. technologii magazynowej w firmie WD.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ