Dell rozwija Fluid Data

0

W czasie drugiej europejskiej konferencji Dell Storage Forum przeznaczonej dla klientów i partnerów, Dell pokazał szereg nowości stworzonych pod kątem rozwoju architektury Fluid Data i pomocy klientom w optymalizowaniu danych.

Rozwiązania Dell Compellent oraz PowerVault MD3

Oprogramowanie Dell Compellent Storage Center 6.3 oferuje większą skalowalność i wydajność dla macierzy Dell Compellent. Kontrolery Compellent SC8000 wraz z oprogramowaniem Storage Center 6.3 mogą zwiększyć wydajność w typowych zastosowaniach. Dzięki nowej wersji oprogramowania Dell staje się też pierwszym dostawcą, który wprowadza rozwiązanie 16Gb Fibre Channel typu end-to-end – począwszy od serwera, przez przełączniki, po pamięć masową – zwiększając dwukrotnie przepustowość i przyspieszając dostęp do najważniejszych danych i aplikacji biznesowych.

Zaprojektowane dla średnich i dużych firm oraz zastosowań typu cloud computing, macierze Dell Compellent oferują automatyczny tiering, zaawansowane możliwości ochrony danych i prostotę w konfiguracji. Te funkcje, w połączeniu ze skalowalną, modułową architekturą, pozwalają zaktualizować oprogramowanie do przechowywania danych bez dodatkowych wydatków oraz łatwo rozbudowywać istniejące środowisko bez przestojów w pracy. Według danych IDC rozwiązania Compellent miały dwukrotnie dłuższy cykl życia w porównaniu do innych rozwiązań – firmy wymieniały bowiem rozwiązania Compellent średnio co 6.9 lat, w porównaniu do 3.5 lat w przypadku innych środowisk tego typu.

Dodatkowe nowości Storage Center 6.3 to:

 • Usprawnienia w synchronicznej replikacji, które poprawiają niezawodność w odzyskiwaniu danych i zapewniają elastyczność w przypadku posiadania wielu lokalizacji, co znacznie skraca czas odzyskania danych i ustanawiania punktów przywracania;
 • Większa integracja z rozwiązaniami Microsoft dzięki wsparciu dla Windows Server 2012;
 • Zwiększone bezpieczeństwo i krótszy czas administracji dzięki wsparciu dla Active Directory oraz LDAP, co pozwala na automatyzację i zintegrowanie rozwiązań Compellent z firmowym katalogiem i jednorazową autoryzację w celu uzyskania dostępu;
 • Większa zgodność z wymaganiami prawnymi dotyczącymi bezpieczeństwa dzięki wsparciu USGv6/IPv6 dla szerokiego zakresu dostępnych adresów IP;
 • Możliwość inteligentnego informowania i rekomendowania dostępnych zasobów w wielu macierzach jednocześnie dzięki proaktywnemu monitorowaniu wydajności i pojemności.

Nowości z kategorii bezpieczeństwa danych to między innymi dynamiczne pule dyskowe, które upraszczają zarządzanie przestrzenią dyskową i poprawiają wydajność oraz skracają czas przywracania danych poprzez ich dystrybucję na wszystkich dyskach. Dodatkowo, oprócz obecnych możliwości replikacji przy wykorzystaniu Fibre Channel, dostępna jest nowa, asynchroniczna replikacja oparta na IP, zabezpieczająca przed awariami w poszczególnych lokalizacjach. Przyspiesza ona działanie aplikacji biznesowych oraz zwiększa odległość, na którą możliwe jest wsparcie techniczne.

Możliwości integracyjne oprogramowania PowerVault MD3 uwzględniają wsparcie dla VMware vStorage API for Array Integration (VAAI), co pozwala klientom odciążyć serwery z konkretnych zadań związanych z przechowywaniem danych i przenieść je na macierze. Nowe możliwości thin provisioning pozwalają też macierzom na automatyczne przydzielania przestrzeni dyskowej według aktualnych potrzeb, umożliwiając uproszczone i efektywne kosztowo rozbudowywanie potrzebnej pojemności.

Bezpieczeństwo danych dzięki łatwemu backupowi i odzyskiwaniu

Portfolio rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo danych pozwala firmom każdej wielkości osiągnąć wyższy poziom bezpieczeństwa danych i aplikacji oraz odzyskiwania informacji, zarówno w środowiskach wirtualnych jak i fizycznych. Dell oferuje kompleksowe rozwiązania do backupu, replikacji i odzyskiwania danych, które zaprojektowano pod kątem elastyczności w operowaniu danymi, a także usprawnieniu pracy działów IT oraz pomagania firmom w utrzymaniu ciągłości operacyjnej.

Dodatkowe rozwiązania w portfolio Dell to m.in.:

 • Dell PowerVault DL4000 – stworzony dla małych i średnich firm oraz ich oddziałów, jest pierwszym rozwiązaniem do backupu wykorzystującym oprogramowania Dell AppAssure, które zapewnia szybki i kompleksowy backup i odzyskiwanie danych dla najważniejszych firmowych danych i aplikacji, które integruje zarządzanie oprogramowaniem oraz samym systemem. Dzięki 5.5 terabajtom pamięci dyskowej to kompleksowe rozwiązanie o wielkości 1U pozwala tworzyć kopie migawkowe, korzystać z replikacji, deduplikacji oraz kompresować dane dla większej efektywności backupu.
 • Quest NetVault Backup 9.0 — nowe oprogramowanie wykorzystuje rozwiązanie NetVault Extended Architecture (NetVault XA), oferuje nowy interfejs graficzny oraz zestaw współdzielonych usług dla łatwiejszego zarządzania i integracji rozwiązań chroniących dane firmy Quest. Oprogramowanie pozwala średnim i dużym firmom na uproszczenie procesu zabezpieczania danych przy jednoczesnej ochronie najważniejszych aplikacji biznesowych w fizycznych i heterogenicznych środowiskach wirtualnych. Wieloplatformowość oprogramowania NetVault pozwala pracować ze środowiskami Windows Server 2012 oraz Novell Open Enterprise Server 11, podczas gdy najważniejsze funkcje Windows Server 2012 Hyper-V oraz VMware vSphere zwiększają funkcjonalność, wydajność oraz skalowalność. Dodanie natywnej replikacji do rozwiązania deduplikacji NetVault SmartDisk pozwala uprościć przechowywanie i odzyskiwanie danych w oddziałach firm.
 • Dell PowerVault DL2300 — nowe rozwiązanie klasy enterprise, które łączy serwery Dell PowerEdge 12-tej generacji z nowoczesnym oprogramowaniem do ochrony danych CommVault Simpana 9, oferując dużym firmom backup i odzyskiwanie, replikację, archiwizację oraz deduplikację zarówno dla fizycznych jak i wirtualnych serwerów. Wszystko to dostępne jest w prostym do konfiguracji, wstępnie przetestowanym rozwiązaniu. PoweVault DL2300 wykorzystuje najnowsze procesory oraz szybkie pamięci dla optymalizacji deduplikacji i wydajności backupu w środowiskach wykorzystujących bazy danych. Klienci mogą też oszczędzić czas na administrowanie dzięki wbudowanym mechanizmom automatyzującym.

Dostępność:

 • Dell Compellent Storage Center 6.3 – wersja beta będzie dostępna na początku 2013 roku,a dostępność pełnej wersji planowana jest na drugi kwartał 2013.
 • Oprogramowanie Dell PowerVault MD3 oraz Dell PowerVault DL2300 są już dostępne w sprzedaży.
 • Dell Quest NetVault Backup 9.0 będzie dostępny w grudniu 2012.
 • Dell PowerVault DL4000 będzie dostępny w pierwszym kwartale 2013.
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ