Dekada z deduplikacją

0

Deduplikacja niedawno obchodziła swoje dziesiąte urodziny. Z tej okazji „Storage Magazine” przeprowadził badania dotyczące wykorzystania tej technologii w przedsiębiorstwach.

Deduplikacja danych jest technologią opracowaną na potrzeby tworzenia i przechowywania kopii zapasowych. Proces polega na eliminacji powtarzających się danych poprzez zastępowanie duplikatów odnośnikami do jednej, oryginalnej porcji danych. Deduplikację można zastosować do eliminacji w systemach bazodanowych lub innych aplikacjach.deduplikacja Ilość zaoszczędzonego miejsca określa współczynnik deduplikacji, definiowany jako całkowita ilość danych do danych po procesie deduplikacji. Jeśli mamy trzy kopie danych tych samych danych współczynnik wynosi 3:1, jeśli kopii jest 30 współczynnik jest równy 30:1. Im większy współczynnik, tym większa oszczędność miejsca.

deduplikacjaZ badań „Storage Magazine” wynika, że 57 procent przedsiębiorców korzysta z deduplikacji. Średni współczynnik deduplikacji wśród respondentów wynosi 27:1, co pomaga zmniejszyć powierzchnię dyskową przeciętnie o 44 procent. Deduplikacja jest dla większości firm przyjazną technologią. 76 procent użytkowników przyznaje, że proces przywracania deduplikowanych danych jest prostszy lub co najmniej taki sam jak w przypadku „nieodchudzonych” danych. Natomiast 15 procent respondentów ma na ten temat odmienne zdanie. 45 procent spośród firm, które nie stosują tej technologii, planuje ją wdrożyć w terminie od 6 do 24 miesięcy. 40 procent badanych firm nie używa deduplikacji, a niemal co trzecia tłumaczy swoją niechęć do tego rozwiązania niedojrzałością technologii.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ