DataCore dla wirtualnych desktopów

0

DataCore Software, dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamięci masowych, zaprezentował nową platformę serwera wirtualnych desktopów – DataCore VDS (Virtual Desktop Server). Oprogramowanie to, dostępne wyłącznie u europejskich partnerów producenta, jest kierowane do małych i średnich firm.

DataCore VDS umożliwia tworzenie środowiska wirtualnych desktopów i ich udostępnianie. Jest to rodzaj aplikacji VDI (Virtual Desktop Infrastructure), która w odpowiedni sposób wykorzystuje hypervisor pamięci masowych DataCore do wdrożenia w firmie infrastruktury stabilnych wirtualnych desktopów przy niższym koszcie i większej wydajności, niż umożliwiają to rozwiązania alternatywne.

– Rozwiązanie DataCore VDS jest głównie oparte na zagadnieniach związanych z pamięciami masowymi. Wykorzystuje funkcje Microsoft Hyper-V oraz unikalne korzyści płynące z hypervisora pamięci masowych, czyniąc infrastrukturę VDI praktyczną i łatwo dostępną. – mówi George Teixeira, prezes zarządu DataCore Software.

Stworzone dzięki DataCore VDS wirtualne desktopy to stabilne środowisko, gwarantujące użytkownikom podobną jakość pracy, jak przy tradycyjnych urządzeniach. W środowisku VDS każdy z użytkowników otrzymuje własną wirtualną maszynę do uruchamiania aplikacji, surfowania w Internecie, pobierania plików etc. Jej wyłączenie i ponowne włączenie nie skutkuje utratą danych.

DataCore VDS wypełnia rynkową lukę.

Małe i średnie firmy często chcą korzystać z wirtualnych desktopów z tych samych powodów, co duże przedsiębiorstwa – by zredukować koszty zarządzania desktopami, poprawić produktywność i zwiększyć niezawodność biznesową. Często jednak nie stać ich na rozbudowane rozwiązania, przeznaczone tylko dla dużych firm. DataCore VDS obniża zarówno poziom skomplikowania, jak i cenę jednej instalacji VDI. Co więcej, nie odbywa się to kosztem wydajności oraz jakości pracy na tradycyjnym desktopie. Cena i rozmiar tego rozwiązania zostały dostosowane do możliwości małychi średnich firm. Dzięki DataCore VDS firmy zyskują możliwość efektywnego kosztowo wdrożenia i udostępnienia od 50 do 200 wirtualnych desktopów.

Cel: najlepsza jakość pracy wirtualnego desktopu.

Dostępne na rynku środowiska wirtualnych desktopów bywają skomplikowane, kosztowne i nieefektywne. Zwykle ich największy koszt jest związany z pamięciami masowymi – wykorzystaniem drogich sieci pamięci masowych, szybkich dysków i pamięci flash. Doświadczenie DataCore na polu wirtualizacji i optymalizacji pamięci masowych pozwoliło na wyeliminowanie tych problemów i stworzenie rozwiązania także dla firm z mniejszymi budżetami. DataCore VDS to łatwe we wdrożeniu i zarządzaniu rozwiązanie stworzone dla małych i średnich firm. Jest wdrażane na pojedynczym serwerze, zawiera narzędzia administracyjne dla systemu Windows, które umożliwiają centralne zarządzanie wirtualnymi desktopami każdego użytkownika przy znacznie niższym koszcie, niż zarządzanie fizycznym komputerem.

DataCore VDS to wydajna architektura, która eliminuje do 75% kosztów infrastruktury VDI, bez negatywnego wpływu na wydajność i jakość pracy z wirtualnym desktopem. Główne korzyści oferowane przez DataCore VDS to:

• Szybkie oraz łatwe do zainstalowania, zarządzania i używania rozwiązanie: działa na każdym serwerze i pamięci masowej oraz jest intuicyjne dla administratorów Windows.
• Dostępne i efektywne pamięci masowe: VDS korzysta z niewielkiej ilości pamięci masowych
w porównaniu z innymi rozwiązaniami VDI.
• Wydajna architektura: rozwiązanie zapewnia wysoką wydajność dzięki optymalnemu zarządzaniu ruchem I/O i buforem. Jest również bardzo efektywne kosztowo.
• Wydajne, stabilne wirtualne desktopy, które są w stanie w pełni spełnić oczekiwania użytkowników.

Ceny i dostępność DataCore VDS
Rozwiązanie będzie dostępne od marca w Niemczech u autoryzowanych i przeszkolonych partnerów. Od drugiego kwartału br. rozwiązanie będzie dostępne wyłącznie w Europie w sieci partnerów DataCore. Ceny licencji DataCore VDS dla 50 wirtualnych desktopów zaczynają się od 4600 euro.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ