Czterodyskowy NAS dla biznesu

0

Firma Synology wprowadziła na rynek czterodyskowy serwer NAS w obudowie rack 1U − model RackStation RS411. Urządzenie obsługuje dyski twarde o pojemności do 3TB, dzięki czemu pomieści łącznie do 12TB danych.

Biznesowym grupom roboczym, wymagającym stałego dostępu do współdzielonych danych, RS411 gwarantuje m.in. dwa porty LAN ze wsparciem funkcji Failover (w przypadku awarii jednego łącza, drugie automatycznie przejmuje jego obowiązki) oraz obsługę dysków twardych na zasadzie hot-swap.

RS411 wyposażony jest w procesor 1,6GHz i 256MB pamięci RAM DDR3. Gwarantuje średnią prędkość odczytu na poziomie 107,75MB/s, a zapisu 47,71MB/s. Podczas pracy zużywa 53W energii. Pracą serwera steruje system operacyjny Disk Station Manager 3.0.

Serwer RS411 jest kompatybilny z takimi środowiskami do wirtualizacji, jak VMware vSphere, Microsoft Hyper-V oraz Citrix XenServer. Integruje się z istniejącą infrastrukturą SAN i może pełnić funkcję odrębnej, scentralizowanej macierzy dyskowej, zwiększającej wydajność i skuteczność głównych serwerów. Obsługa technologii „Thin Provisioning” sprawia, że przestrzeń na dane może być elastycznie przydzielana użytkownikom w miarę potrzeb, bez pozostawiania pustych przestrzeni i niewykorzystywanych zasobów. RS411 kompleksowo obsługuje rozwiązania wirtualnej pamięci masowej iSCSI.

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ