CommVault wprowadza rozwiązanie Endpoint Data Protection

0

Firma CommVault poinformowała o wprowadzeniu zestawu rozwiązań Simpana for Endpoint Data Protection, opracowanego z myślą o umożliwieniu pracownikom mobilnym skutecznego wykonywania kopii zapasowych danych.

Obecnie pracownicy mobilni coraz częściej korzystają z danych przechowywanych na ich laptopach czy desktopach będących poza kontrolą działu informatycznego. W związku z tym przedsiębiorstwa bardziej niż kiedykolwiek potrzebują ochrony poufnych danych przechowywanych na komputerach stacjonarnych, laptopach i urządzeniach mobilnych. Z badania przeprowadzonego przez Ponemon Institute wynika, że przypadki naruszenia bezpieczeństwa danych, takie jak ich utrata lub niemożność odzyskania z komputerów stacjonarnych, laptopów lub urządzeń mobilnych pracowników, kosztują przedsiębiorstwa średnio 3,5 mln USD. Dlatego firmy coraz częściej przechodzą na centralnie zarządzane platformy, które zapewniają ochronę danych, możliwość pracy grupowej, bezpieczne przeszukiwanie zasobów elektronicznych (eDiscovery) oraz zgodność z obowiązującymi w danej branży czy kraju regulacjami.

Rozwiązanie Endpoint Data Protection firmy CommVault oferuje przedsiębiorstwom następujące możliwości i funkcje, dostępne w pakietach dostosowanych do indywidualnych potrzeb:
• Błyskawiczne tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych danych
• Bezpieczne udostępnianie plików
• Zintegrowana zgodność z przepisami oraz przeszukiwanie zasobów elektronicznych (eDiscovery)
• Analiza danych wizualizacja danych w celu uzyskania cennych informacji.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ