Commvault i Huawei – wspólny backup i odtwarzanie

0

Firmy poinformowały o planach stworzenia w chińskim mieście Chengdu wspólnego laboratorium. Zajmie się ono opracowywaniem rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, odtwarzania i archiwizacji danych oraz przetwarzania w chmurze w oparciu o technologie obu producentów.

Commvault i Huawei wyposażą laboratorium w swój sprzęt i oprogramowanie. Pracować tam będą wykwalifikowani pracownicy obu firm, a sama jednostka będzie obejmować zarówno ośrodek testowo-rozwojowy, jak i centrum informacyjne dla kierownictwa. Laboratorium będzie się koncentrować na dbaniu o pełną zgodność najnowszych produktów obu firm, a także na projektowaniu, testowaniu i prezentowaniu usług ochrony danych i tworzenia kopii zapasowych w chmurze oraz innych innowacyjnych rozwiązań. Głównym zadaniem nowopowstałych rozwiązań będzie pomoc w zaspokajaniu kluczowych potrzeby klientów w obszarze ochrony danych i zarządzania nimi.

Wspólne laboratorium to rozszerzenie współpracy między przedsiębiorstwami, którą nawiązano trzy lata temu, gdy firma Huawei podpisała umowę dystrybucji oprogramowania Commvault razem z systemami pamięci masowej Huawei OceanStor. Po zawarciu porozumienia partnerzy wspólnie pracowali nad stworzeniem zintegrowanej oferty obejmującej umowy na pakiety usług. Niedawno rozpoczęli współpracę nad ofertą centrum przetwarzania danych Huawei w chmurze, obejmującą rozwiązania do ochrony danych udostępniane jako usługi. Na całym świecie, reakcja klientów na współpracę Huawei i Commvault jest bardzo pozytywna. Na przykład, firma Brennan IT poinformowała niedawno, że korzysta z oprogramowania Commvault i pamięci masowej Huawei OceanStor do świadczenia skalowalnych, elastycznych usług tworzenia kopii zapasowych dla swoich klientów w Australii.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ