AS7008T i AS7010T nowe modele NAS

0

ASUSTOR zaprezentował dwa serwery NAS − AS7008T oraz AS7010T. Urządzenia reprezentują rodzinę serwerów ASUSTOR z nowej serii 70 i kierowane są do firm oraz miłośników multimediów.

Obydwa modele są wyposażone w dwurdzeniowe procesory Intel Core i3-4330 3.5GHz i posiadają 2GB wbudowanej pamięci SO-DIMM DDR3 z możliwością rozszerzenia do maksymalnie 16GB. Dodatkowo, oferują trzy porty USB 3.0 i dwa w standardzie USB 2.0, a także dwa porty eSATA, zapewniając szerokie możliwości korzystania z dodatkowych akcesoriów. Uzupełnieniem dwóch portów sieci Ethernet w modelach AS7008T oraz AS7010T jest slot na kartę 10GbE, oferujący możliwość elastycznego zwiększenia przepustowości i poprawy efektywności pracy w przypadku najbardziej wymagających przedsiębiorstw. Prezentowane serwery z nowej serii 70, podobnie jak większość modeli ASUSTOR, są wyposażone także w port HDMI oraz odbiornik podczerwieni. Dodatkowo, posiadają cyfrowe złącze S/PDIF gwarantujące najwyższą wierność przesyłanego dźwięku. Użytkownicy mogą łączyć nowe serwery z monitorami o rozdzielczości 4K oraz korzystać z wielokanałowego dźwięku surround, zapewniając sobie doskonałe doświadczenia multimedialne.

AS7008T oraz AS7010T pracują pod kontrolą systemu operacyjnego ADM 2.3 (ASUSTOR Data Master), zapewniającego intuicyjną obsługę oraz szeroką możliwość rozszerzania funkcjonalności serwerów NAS poprzez dodatkowe aplikacje. ADM 2.3 wprowadza szereg przydatnych funkcji biznesowych, w tym obsługę protokołu TFTP (transfer plików), wsparcie połączeń proxy z serwerem, zestaw mechanizmów zabezpieczających dane oraz współpracę z Windows ACL zapewniającą zaawansowane zarządzanie prawami dostępu do plików. Windows ACL w połączeniu z obsługiwanym przez ADM mechanizmem Windows AD znacząco zwiększa wydajność zarządzania obsługą plików w zastosowaniach biznesowych. ADM 2.3 wspiera także energooszczędny, automatyczny tryb usypiania serwera w przypadku, gdy urządzenie przez określony czas znajduje się w stanie czuwania i nie wykonuje żadnych operacji. Dodatkowo, ADM 2.3 jest zgodny ze standardem SMB 2.0, który zwiększa efektywność operacji sieciowych w Windows o 30-50 proc. Aby system operacyjny serwerów ASUSTOR był bardziej przejrzysty i jeszcze łatwiejszy w obsłudze, w nowej wersji wprowadzono odświeżony i zmodernizowany interfejs graficzny, zawierający m.in. nowy panel logowania z możliwością konfiguracji tła, tytułu i definiowanego przez użytkownika obrazu.

Serwery NAS z serii 70 umożliwiają równoległą obsługę 16 kamer IP współpracujących z opracowaną przez ASUSTORA aplikacją Surveillance Center. Dzięki temu, na bazie serwera NAS użytkownicy mogą stworzyć skuteczny, niezawodny i wydajny system monitoringu wideo.

Serwery AS7008T oraz AS7010T posiadają 3-letnią ochronę gwarancyjną i wkrótce trafią do sprzedaży.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ