Acronis chroni w środowiskach hybrydowych

0

Firma Acronis ogłosiła wprowadzenie ulepszonej usługi, wychodzącej poza tradycyjną ofertę tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych po awarii. Firma Acronis oferuje teraz bardziej kompleksowy system, gwarantujący zwiększoną dostępność, przystępność i ochronę danych.

Powszechne stosowanie wirtualizacji i rozwiązań w chmurze, a także wykorzystywanie tabletów, smartfonów i komputerów Apple Mac w przedsiębiorstwach znacznie zwiększa ryzyko utraty czy wycieku danych. Ryzyku temu nie można zapobiec stosując dotychczasowe, konwencjonalne metody bazujące na przestarzałych technologiach. Dlatego też, koncentrując się na problemach ochrony i transferu danych niezależnie od platformy czy środowiska, firma Acronis dodała do swojej oferty rozbudowany i system, który pozwala na przeciwdziałanie tym zagrożeniom w sposób prosty i niezawodny.

W roku 2012 działalność firmy Acronis w zakresie wirtualizacji ochrony danych wzrosła o prawie 70% w skali światowej. Podobnie jak ciągły wzrost sprzedaży rozwiązań w chmurze, wyniki te są solidnym dowodem na istnienie zapotrzebowania na bardziej innowacyjne i wszechstronne systemy, które eliminują zbytnią złożoność i pozwalają firmom na ustanowienie jednego zestawu zasad dotyczących ochrony danych przy użyciu jednego narzędzia we wszystkich środowiskach. Hybrydowe środowiska informatyczne są coraz częściej spotykane w przedsiębiorstwach, a klienci firmy Acronis zdają sobie sprawę, że konieczne jest nowe podejście do kwestii dostępności i ochrony danych w coraz bardziej złożonych środowiskach.

Do najnowszych osiągnięć firmy wlicza się stworzenie nowej architektury umożliwiającej bezproblemową integrację ochrony danych tworzonych na komputerach Apple Mac. Innym przykładem postępu w firmie jest rozbudowa systemu Acronis Unified Platform tak, aby obejmował nowe wtyczki do aplikacji bogatych w dane, na przykład Microsoft SQL, które stają się coraz bardziej popularne w środowiskach wirtualnych. System Acronis Unified Platform, obsługujący wszystkie popularne rozwiązania hipernadzorców, jest dostępny na rynku już od prawie dwóch lat i sprawdza się w tysiącach sieci na całym świecie. Najnowsze dodatki przynoszą jeszcze większą elastyczność w przepływie, ochronie i udostępnianiu danych niezbędnych w działaniu każdego przedsiębiorstwa.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ