Acronis wprowadził do oferty produkty z rodziny Acronis Backup & Recovery 10 w polskiej wersji językowej. Jest to nowa rodzina oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych po awarii (w tym tworzenia obrazów dysku i systemu operacyjnego), łącząca w sobie funkcje deduplikacji danych, pracy w środowiskach fizycznych i wirtualnych oraz scentralizowanego zarządzania. Nowa linia zastępuje rodzinę produktów Acronis True Image do zastosowań biznesowych.
Wbudowany w Acronis Backup & Recovery 10 moduł deduplikacji danych, pozwala na zmniejszenie ilości przechowywanych danych nawet o 90% poprzez eliminację wykonywania kopii identycznych plików. Nowa wersja pozwala też na tworzenie kopii zapasowych i przywrócenie systemu do stanu sprzed awarii w środowiskach Microsoft Windows i Linux – na serwerach i stacjach roboczych. Dotyczy to zarówno odzyskiwania zawartości dysku twardego łącznie z systemem operacyjnym, jak i przywracania pojedynczych spersonalizowanych aplikacji, aktualizacji, ustawień czy plików.
Acronis Backup & Recovery 10 współpracuje ze środowiskami wirtualnymi VMware, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer i Parallels. W przypadku serwerów VMware ESX i Microsoft Hyper-V kopie zapasowe środowisk wirtualnych można tworzyć bez instalowania odrębnych agentów na każdej maszynie wirtualnej.
Acronis Backup & Recovery 10 umożliwia także scentralizowane monitorowanie i zarządzanie na podstawie zdefiniowanych polityk. Rozwiązanie jest skalowalne do tysięcy komputerów, pozwalając na projektowanie i wdrażanie strategii wykonywania kopii zapasowych, które można rozprzestrzeniać geograficznie i dostosowywać do rozwoju firmy.
Produkty z rodziny Acronis Backup & Recovery 10 PL są dostępne u dystrybutorów Acronis w Polsce – Alstor i Itxon. Sugerowane ceny detaliczne wahają się od 280 zł za Acronis Backup & Recovery 10 Workstation do ok. 4500 zł za Acronis Backup & Recovery 10 Advanced Server. Koszt opcjonalnych modułów zależy od rodzaju licencji.