Wycisnąć ostatnią kroplę energii

0

IT Focus rozmawia Z Bartoszem Biernackim, dyrektorem sprzedaży ds. klientów kluczowych, Emerson Network Power o ubiegłorocznych zmianach i planach na przyszłość.

Czy miniony rok był udany dla Emerson Network Power?

Dla Emerson Network Power 2012 był trudnym ale dobrym rokiem. Dobrym, ponieważ po raz kolejny odnotowaliśmy wzrost sprzedaży. Trudnym, gdyż firma rozpoczęła proces wewnętrznej reorganizacji oraz konsolidacji z firmą Chloride. Ponad dekada wzrostów sprzedaży zaowocowała również wzrostem zatrudnienia i zmianą polityki ENP w zakresie definicji oferty.

Na ile zmieniła się organizacja firmy wskutek konsolidacji z Chloride?

Nowa struktura działu handlowego poskutkowała wzmocnieniem reprezentacji grup produktowych w ramach nowopowstałego działu Products. Celem było również zwiększenie obecności regionalnej. Powstał ponadto nowy dział skupiający się wyłącznie na klientach kluczowych firmy z dedykowanymi Key Account Managerami dla różnych segmentów rynku, takich jak IT-Co/Ho, Publiczny, Telekomunikacyjny i Przemysłowy. Każdy z klientów z tego segmentu wymaga innego podejścia i innej, skrojonej na miarę, oferty w ramach rozwiązań i systemów ENP.
Nowością jest również Dział Inżynierski, którego celem jest wsparcie zarówno w ramach wewnętrznych struktur firmy, jak i wsparcie klientów końcowych, konsultantów i projektantów systemów w ramach rozwiązań oferowanych przez ENP.
Całość zmian ma na celu podniesienie jakości obsługi oraz jeszcze lepsze dopasowanie naszych rozwiązań dla potrzeb zarówno technicznych, jak i biznesowych naszych klientów. Powoli ale jednak systematycznie wzrasta u klientów świadomość całościowego spojrzenia na inwestycje w rozwiązania zabezpieczające ciągłość działania krytycznych elementów infrastruktury DC, co z korzyścią dla klientów powoduje odejście od schematu taniego kupowania – typu UPS sztuk jeden – bez myślenia o konsekwencjach technicznych i biznesowych.

Jak zmieniają się oczekiwania klientów wobec systemów infrastruktury Data Center?

W 2012 roku zaobserwowaliśmy dalszy wzrost zainteresowania energooszczędnymi systemami, co jest zbieżne z rozwojem naszej oferty. Nasze działy R&D kładą ogromny nacisk na rozwój energooszczędnych systemów zasilania gwarantowanego i klimatyzacji precyzyjnej. Szukamy nowych dróg optymalizacji systemów tak, by wycisnąć z nich ostatnią „kroplę” energii. Mamy kilka przełomowych pomysłów i klientów wdrażających je sukcesywnie. Bez wątpienia rynek nie jest już taki, jaki był jeszcze 2-3 lata temu. Klient jest bardziej świadomy swoich potrzeb biznesowych i technicznych możliwości ich spełnienia. Nie wchodząc w szczegóły: osiągnęliśmy średnioroczny współczynnik PUE uwzględniając klimatyzację i systemy zasilania gwarantowanego na poziomie 1,13. Ma to ogromny wpływ przede wszystkim na koszty operacyjne data center, nie zapominając o zbawiennym znaczeniu tej wartości na środowisko naturalne i emisję CO2

A jakie trendy przyniesie bieżący rok?

Pojawiło się sporo projektów Data Center, których moc przekracza 10MW i w szczególnych przypadkach dochodzi do 20MW. W skali naszego kraju to nowość, wkraczamy drobnymi krokami do „ligi światowej” a ENP i nasze systemy są na obsługę tych projektów przygotowane.Czytelnikom IT Focusa życzymy wszystkiego dobrego w 2013 roku i jak najniższego PUE.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ