WiMAX wygrywa z recesją

0

Infonetics Research informuje, że globalna wartość rynku WiMAX wyniosła w drugim kwartale bieżącego roku 225 milionów dolarów, co oznacza dwunastoprocentowy wzrost w porównaniu z pierwszym kwartałem 2009 roku.

Wyniki opublikowane przez Infonetics Research w raporcie „WiMAX Equipment, Devices and Subscribers” napawają umiarkowanym optymizmem i pokazują, że rynek odbił się od dna. Wiele wskazuje na to, że tendencja wzrostowa utrzyma się do końca roku. Warto zaznaczyć, że w informacji prasowej opublikowanej 30.06.09 Infonetics Research przewidywał w 2Q 2009 spadek sprzedaży.

Ponad 33 procent przychodów ze sprzedaży wyposażenia i urządzeń WiMAX pochodziło z obszaru EMEA, zbliżone przychody wygenerował region Azji i Pacyfiku. Natomiast Stany Zjednoczone i Indie to państwa, w których rynek WiMAX rósł najszybciej.

Pozycję lidera wśród dostawców wyposażenia i urządzeń WiMAX w drugim kwartale 2009 roku dzierżył Alvarion. Na drugim miejscu znalazła się Motorola. Autorzy raportu zwracają uwagę na znaczny wzrost przychodów tego producenta, pochodzący ze sprzedaży produktów WiMAX

Infonetics Research prognozuje, że w 2013 roku globalna wartość rynku WiMAX osiągnie 4,9 miliarda dolarów, a z technologii korzystać będzie 140 milionów abonentów.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ