Wieżowe przełączniki Netgear dla SMB

0

Netgear poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży dwóch gigabitowych przełączników dla małych i średnich przedsiębiorstw, obsługujących zasilanie przez Ethernet i oferujących możliwość pracy w konfiguracjach wieżowych (stackable).

Modele GS724TPS i GS748TPS mają ułatwić migrację i tworzenie sieci konwergentnych, obsługujących transmisję bezprzewodową, telefonię VoIP lub IP-PBXs oraz wideokonferencje. Przełączniki oferują zasilanie przez Ethernet (PoE) we wszystkich portach, co upraszcza instalację telefonów IP z funkcją PoE, jak również punktów dostępowych Wi-Fi i kamer IP. Pierwsze cztery porty każdego przełącznika są zgodne z normą PoE+, co umożliwia zasilanie urządzeń wymagających do 30 W mocy.

Urządzenia zostały wyposażone w dwa porty HDMI o paśmie stackowania do 20 Gbit/s w każdym przełączniku. Użytkownicy mogą łączyć do 6 przełączników (max. 288 portów) i zarządzać nimi za pomocą jednego adresu IP. Stosem przełączników zarządza się tak, jak jednym urządzeniem – do dyspozycji użytkownika jest automatyczna centralna archiwizacja, automatyczna synchronizacja firmware’u w stosie i centralna konfiguracja całego stosu przełączników. Poza tym nowe modele są wyposażone w listy kontroli dostępu ACL, uwierzytelnianie portów 802.1x, ulepszony QoS, ograniczanie ruchu czy protokół IGMP snooping.

Przełączniki GS724TPS i GS748TPS będą dostępne w lipcu 2009 r. Ceny wyniosą odpowiednio 900 dolarów netto i 1700 dolarów netto.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ