Wavesat prezentuje chipsety LTE

0

Kanadyjska firma Wavesat przedstawiła Odyssey 9000 – rodzinę chipsetów LTE, umożliwiających pobieranie danych z szybkością 100 Mbit/s oraz wysyłanie danych od abonenta z prędkością 50 Mbit/s.

Chipsety są dedykowane są dla urządzeń mobilnych – modemów USB, telefonów czy urządzeń typu MID (Mobile Internet Device). Odyssey 9000 jest zintegrowanym układem SOC, charakteryzującym się dużą elastycznością, a także programowalną architekturą. Tego typu właściwości pozwalają łatwo zaadoptować chipsety do zmieniających się wymagań LTE. Wieloprotokołowa architektura Odyssey 900 umożliwia kompatybilność z innymi technologiami 4G, w tym z WiMAX-em. Chipset może być wykorzystywany w urządzeniach oferujących szybkość pobierania danych z szybkością do 150 Mbit/s.

OD9010 – pierwszy, podstawowy procesor z rodziny Odyssey 9000, będzie testowany w październiku bieżącego roku. Natomiast próbne wersje drugiego z chipów OD9050, oferującego tryb dual, pozwalający na obsługę 3G oraz LTE na tym samym chipsecie, pojawią się w połowie przyszłego roku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ