VMware i HP upraszczają zarządzanie serwerami

0

HP zapowiada oprogramowanie Insight Control zintegrowane z serwerem VMware vCenter Server, umożliwiające zarządzanie z jednej konsoli środowiskiem fizycznym i wirtualnym.

Na targach VMworld 2009 firmy VMware i HP zapowiedziały wprowadzenie na rynek rozwiązania, które umożliwi zarządzanie infrastrukturą fizyczną i wirtualną z poziomu konsoli VMware vCenter.

HP Insight Control for VMware vCenter Server oferuje kilka ciekawych funkcji:

  • Zmniejszenie liczby problemów z serwerami: jeśli narzędzia HP wykryją potencjalną awarię, do konsoli VMware vCenter jest wysyłany alarm, który wprowadza serwer w tryb serwisowania, podczas gdy VMware DRSautomatycznie przenosi wirtualne maszyny na inny host.
  • Zwiększenie wydajności działu IT: HP Insight Control for VMware vCenter Server daje dostęp do informacji niezbędnych do rozwiązywania problemów. Eliminuje potrzebę przełączania się między konsolami w celu identyfikacji problemów sprzętowych, które mogą zmniejszyć dostępność aplikacji.
  • Globalne zarządzanie infrastrukturą: administratorzy mogą zdalnie zarządzać serwerami HP ProLiant i BladeSystem zwirtualizowanymi za pomocą rozwiązań VMware oraz rozwiązywać dotyczące ich problemy z wykorzystaniem pakietu HP Integrated Lights Out Advanced bezpośrednio z poziomu konsoli VMware vCenter.
  • Niższe koszty zużycia energii: sterowanie zasilaniem za pomocą oprogramowania VMware Distributed Power Management (DPM) i HP Insight Control umożliwia redukcję kosztów zasilania.

Klienci nabywający licencję na oprogramowanie HP Insight Control uzyskują prawo do jego integracji z oprogramowaniem VMware vCenter Server. Cena najtańszej wersji wynosi 349 dolarów na serwer. Oprogramowanie pojawi się w sprzedaży prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2010 r.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ