Uruchomienie pierwszych na świecie usług voice over LTE

0

Produkty i usługi firmy Ericsson posłużyły do udostępnienia w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych pierwszych na świecie komercyjnych połączeń głosowych w sieci LTE (voice over LTE — VoLTE).

Na początku sierpnia 2012 roku usługi VoLTE zostały uruchomione w Korei Południowej przez firmy SK Telecom i LG U+, odpowiednio największego i trzeciego co do wielkości operatora telekomunikacyjnego w tym kraju, oraz w Stanach Zjednoczonych przez MetroPCS.

Do tego czasu operatorzy telekomunikacyjni wykorzystywali sieci LTE tylko do transmisji danych, a do świadczenia usług głosowych były używane sieci 2G i 3G.

Firma Ericsson pomagała SK Telecom, LG U+ i MetroPCS w uruchomieniu tych połączeń, udostępniając produkty i usługi. Będzie im nadal pomagać w rozszerzaniu i ulepszaniu usług związanych z VoLTE dla użytkowników indywidualnych.

Kompleksowa oferta VoLTE firny Ericsson obejmuje rozwiązania IMS, w tym MTAS (Multimedia Telephony Application Server), Evolved Packet Core (EPC), LTE Radio Access Network, OSS oraz usługi. Z myślą o połączeniach VoLTE ze starszymi sieciami do oferty włączono także obsługę GSM/WCDMA RAN, Mobile Softswitch Solution, EPC oraz podstawowe usługi CDMA. Rozwiązanie Ericsson RCS (Rich Communication Suite) stanowi dopełnienie rozszerzania oferty usług telekomunikacyjnych.

Ericsson blisko współpracuje z największymi producentami urządzeń i zestawów układów w testowaniu ich zgodności operacyjnej ze swoimi produktami i rozwiązaniami, aby zagwarantować globalną gotowość komercyjną urządzeń VoLTE i samych sieci.

Technologia VoLTE umożliwi klientom wykonywanie połączeń głosowych klasy operatorskiej w jakości HD i połączeń wideo oraz korzystanie z nowych, zaawansowanych usług telekomunikacyjnych za pomocą smartfonów LTE. Pozwoli to operatorom oferować bogatą gamę globalnie zestandaryzowanych usług wysokiej jakości klasy operatorskiej w połączeniu z usługami szybkiej mobilnej komunikacji szerokopasmowej.

Usługi te wykorzystują zwykły numer telefonu komórkowego (MSISDN, czyli Mobile Subscriber Integrated Services Digital Network), a VoLTE wprowadza telefonię operatora do szerokopasmowej mobilnej sieci IP, która gwarantuje zgodność operacyjną na całym świecie, odpowiednią jakość usług (QoS), roaming i bezproblemowe korzystanie z dowolnego urządzenia mobilnego i dowolnej technologii dostępu. VoLTE umożliwia użytkownikom smartfonów LTE jednoczesne korzystanie z usług przesyłania głosu i danych w sieciach LTE. Technologia VoLTE charakteryzuje się także większą efektywnością spektralną w porównaniu z przesyłaniem głosu w sieciach 2G lub 3G, co pozwala lepiej wykorzystywać zasoby radiowe w mobilnej komunikacji szerokopasmowej.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ