Unified Communications dla mobilnych

0

Agito Networks wprowadza na rynek nową wersję systemu RoamAnywhere Mobility Router, ułatwiającego mobilną komunikację w przedsiębiorstwie.

Router RoamAnywhere Mobility to produkt dla przedsiębiorstw poszukujących konwergentnych rozwiązań FMC (Fixed-Mobile Convergence). System integruje sieci Wi-Fi, telefonii komórkowej oraz telefonii IP. Agito Networks bazuje na własnej technologii lokalizacji użytkowników, decydującej czy dana osoba powinna korzystać w danej chwili z usług sieci komórkowej, lokalnej sieci Wi-Fi, publicznego hotspotu bądź sieci domowej. Producent deklaruje, że czas przełączenia użytkownika pomiędzy sieciami jest krótszy niż 100 ms.

Router RoamAnywhere Mobility został wyposażony w system lokalizacji, potrafiący dokładnie wskazać miejsce, w którym przebywa mobilny użytkownik. To pozwala na dobranie odpowiedniego narzędzia komunikacji, np. poczty elektronicznej czy SMS-a, w przypadku jeśli dana osoba jest poza firmą.

Agito Networks wykorzystuje do tego celu usługi kontekstowe i lokalizacyjne. To krok w kierunku inteligentnej komunikacji, dostosowanej zarówno do specyfiki danego użytkownika, jak i okoliczności: miejsca, czasu, wykonywanych zadań.

Nowy system Agito Networks wspiera telefony pracujące w sieciach GSM i CDMA, korzystające z platformy Symbian 60 oraz Windows Mobile. Firma planuje w najbliższym czasie poszerzyć możliwości systemu o współpracę z terminalami BlackBerry i iPhone’m.

Router RoamAnywhere Mobility jest przystosowany do współpracy zarówno z systemami IP PBX, jak i tradycyjnymi abonenckimi centralami telefonicznymi. Na liście kompatybilnych produktów znajdują się: Alcatel Lucent, Nortel, Avaya, Cisco, Aasterisk oraz Microsoft OCS.

Ceny Agito Roam Anywhere zaczynają się od 9995 dolarów. System ma znaleźć się w sprzedaży w USA pod koniec bieżącego miesiąca. Wiadomo też, że firma zamierza pojawić się ze swoim produktem na rynku europejskim.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ