Trend Micro stawia na bezpieczeństwo z chmury

0

Firma wprowadza na rynek hybrydowe zabezpieczenie SaaS poczty elektronicznej, które łączy w sobie ochronę w chmurze i maszyny wirtualne VMware instalowane u klienta.

Najnowsza wersja rozwiązania InterScan Messaging Security Virtual Appliance (IMSVA) to hybrydowe zabezpieczenie poczty elektronicznej, które łączy ochronę cloud computing i usługi zabezpieczeń SaaS oraz urządzenie w postaci wirtualnego serwera instalowanego u klienta. Zapewnia ochronę na bieżąco w oparciu o infrastrukturę Trend Micro Smart Protection Network, która codziennie skanuje, filtruje i koreluje ponad 20 miliardów wiadomości e-mail, serwisów internetowych i plików, a następnie wykorzystuje te dane do szybkiego wykrywania nowych zagrożeń i reagowania na nie oraz lepszego reagowania na znane zagrożenia.

Z kolei maszyny wirtualne VMware umożliwiają kontrolę i dostosowywanie treści wiadomości wychodzących, a także zawierają zintegrowaną konsolę zarządzania i raportowania.

Dodana w tej wersji technologia oceny reputacji skanuje adresy URL zawarte w wiadomościach e-mail i sprawdza, czy nie kierują one do niebezpiecznych stron internetowych z ukrytym szkodliwym oprogramowaniem. Technologia oceny reputacji, która jest elementem infrastruktury Smart Protection Network, śledzi wiarygodność domen internetowych na podstawie takich czynników, jak czas istnienia serwisu internetowego, historyczne zmiany lokalizacji i przykłady podejrzanych działań wykryte podczas analizy zachowań szkodliwego oprogramowania.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ