Tanie serwery Fujitsu

0

Firma Fujitsu zaprezentowała serwer Primergy TX100 S1, następcę modelu Econel 100 S2. Jest to najtańszy serwer z tej serii – ceny zaczynają się od 1800 zł.

Serwer jest przeznaczony dla małych i średnich firm. Producent uważa, że nowy model zachęci klientów, używających komputera PC jako serwera, do nabycia bardziej profesjonalnego rozwiązania. Primergy TX100 S1 zapewnia większe bezpieczeństwo danych (serwer jest wyposażony w kontroler RAID 0/1) i obsługuje do 4 TB zintegrowanej pamięci masowej. Opcjonalnym wyposażeniem jest napęd taśmowy do tworzenia kopii zapasowych i archiwizowania danych. Serwer spełnia wytyczne Agencji Ochrony Środowiska (EPA) i jest zgodny z normą ENERGY STAR 5.0. Producent przekonuje, że serwer działa bardzo cicho, co umożliwia postawienie go nawet w pomieszczeniu biurowym. Wraz z serwerem klienci otrzymają oprogramowanie Microsoft Windows Server 2008 Foundation, oferujące m.in. funkcjonalność serwera plików i drukarek.

Urządzenia będą dostępne od połowy lipca 2009 r., w cenach od około 1800 złotych netto (procesor Pentium Dual Core E5200 i 1 GB RAM DDR2).

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ