SUSE rozwija kGraft

0

Specjaliści techniczni od rozwiązywania problemów w firmie SUSE zaprojektowali i przygotowali technologię umożliwiającą dostarczanie na żywo – w czasie działania oprogramowania – poprawek do jądra Linuksa bez konieczności restartu systemu.

Tej klasy rozwiązanie niczym „święty Graal” było obiektem bezskutecznych do tej pory poszukiwań administratorów systemów Linux. Dzięki niemu będą mogli instalować poprawki bezpieczeństwa oraz inne uaktualnienia systemowe w jądrze Linuksa bez wyłączania serwerów. Oprogramowaniu nadano nazwę kGraft. Będzie rozwijane jako otwarty projekt open source. Obecnie znajduje się w fazie prototypu funkcjonalnego, ale już w ciągu najbliższych dwóch miesięcy zostanie zgłoszone w celu dołączenia do jądra systemu Linux (www.kernel.org ).

Chociaż na rynku istnieje już kilka technologii, które dostarczają na żywo poprawki do systemu Linux, to jednak działają one wyłącznie w zakresie oprogramowania dodawanego przez producentów dystrybucji Linuksa do jądra systemu publikowanego przez www.kernel.org. Według Wojciecha Pavlika pracującego w laboratoriach SUSE, biznesowi użytkownicy Linuksa z niecierpliwością czekają na rozwiązanie takie jak kGraft, gdyż zwiększy ono czas nieprzerwanej pracy środowisk informatycznych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ