SUSE Linux dostępny w chmurze firmy Google

0

Firma SUSE poinformowała o udostępnieniu z początkiem kwietnia systemów SUSE Linux Enterprise Server w środowisku Google Compute Engine. Działy IT i programiści mogą korzystać z maszyny wirtualnej z systemem serwerowym SUSE Linux, mając przy tym zapewnioną w chmurze taką samą wydajność, niezawodność, bezpieczeństwo i skalowalność, jak w przypadku wdrożeń we własnym środowisku IT.

SUSE Linux Enterprise Server zapewnia administratorom to samo spójne środowisko pracy niezależnie od tego, czy serwery działają na platformie Google Compute Engine czy w ich własnym środowisku IT. Firmy SUSE i Google wspólnie dołożyły starań, by instancje systemów SUSE Linux Enterprise Server na platformie Google miały dostępne te same funkcje, otrzymywały te same zestawy poprawek i uaktualnień bezpieczeństwa oraz korzystały z tych samych rozszerzeń zwiększających wydajność pracy systemów SUSE. Dzięki temu użytkownicy mogą przenosić swoje aplikacje z własnych centrów danych do środowiska Google Compute Engine i na odwrót – z Google Compute Engine na swoje serwery fizyczne, wirtualne i te działające w prywatnej chmurze.

Program SUSE Public Cloud ułatwia dostawcom usług w chmurze oferowanie klientom zróżnicowanych usług. Już teraz wielu światowych dostawców usług w chmurze ma w ofercie systemy SUSE Linux Enterprise Server. Oprócz Google są to m.in. 1&1, Amazon Web Services, Fujitsu, HP, Microsoft Azure, SGI, SHI, Tenzing, T-Systems, VMware i Vodacom Business. Ponadto w Polsce systemy SUSE są dostępne w chmurze Exea oraz Orange / Integrated Solutions.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ