Superszybkie routery D-Link w technologii AC

0

firma D-Link wprowadza cztery nowe routery bezprzewodowe w standardzie AC. Umożliwiają one uzyskanie przepustowości od 433 Mb/s do 1,3 Gb/s, są zgodne ze standardem IPv6 oraz obsługują wszystkie urządzenia rodziny mydlink.

Router DIR-810L może przesyłać dane przez sieć bezprzewodową z szybkością maksymalną 433 Mb/s, zarówno w paśmie 2,4 GHz jak i 5 GHz. Cztery porty sieci LAN w standardzie Ethernet 10/100 pozwalają podłączyć urządzenia przewodowe do sieci domowej. Dostępny jest również dodatkowy port sieci LAN w standardzie Ethernet 10/100 służący do połączenia z internetem.

W modelu DIR-850L firma D-Link zaimplementowała rozszerzoną wersję standardu sieci bezprzewodowych 802.11ac (w wersji roboczej), dzięki czemu transmisja może odbywać się z maksymalną szybkością 867 Mb/s. Także w tym modelu zastosowano dwa moduły bezprzewodowe odpowiadające za komunikację w pasmach o częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz. Model DIR-850L oferuje dodatkowo cztery porty sieci Gigabit na potrzeby urządzeń przewodowych, a także port Gigabit służący do połączenia z internetem. Port USB udostępnia wszystkim użytkownikom korzystającym z sieci podłączoną drukarkę lub urządzenia pamięci masowej USB. Aplikacja SharePort mobile pozwala na sprawne strumieniowe przesyłanie muzyki, zdjęć i filmów z routera DIR-850L do urządzeń z systemem iOS lub Android.

Router DIR-868L pozwala użytkownikom przesyłać dane z szybkością do 450 Mb/s w paśmie 2,4 GHz przy użyciu standardu 802.11n i jednocześnie z szybkością do 1300 Mb/s w paśmie 5 GHz w standardzie 802.11ac. Urządzenie pozwala więc na uzyskanie łącznej szybkości transmisji wynoszącej maksymalnie 1,75 Gb/s. Technologia SmartBeam™ opracowana przez D-Link umożliwia precyzyjnie kierować fale radiowe do urządzeń, co dodatkowo zwiększa wydajność szybkiej sieci bezprzewodowej. Model DIR-860L oferuje o połowę mniejszą szybkość transmisji 867 Mb/s za pośrednictwem sieci 802.11ac, choć oferuje te same opcje, między innymi port w standardzie USB 3.0.

Maksymalną szybkość transmisji w obydwu routerach można uzyskać również za pomocą sieci przewodowych. Cztery portom LAN w standardzie Gigabit oraz port WAN w tym samym standardzie umożliwiają podłączenie wszystkich niezbędnych urządzeń stacjonarnych a także połączyć się z internetem. Port USB może posłużyć do podłączenia współużytkowanej drukarki lub urządzeń pamięci masowej, których zawartość można szybko przesyłać strumieniowo do innych urządzeń za pomocą aplikacji SharePort Mobile.

Wszystkie cztery routery D-Link w standardzie 802.11ac są wyposażone w wiele wygodnych funkcjonalności. Konfigurację można przeprowadzić szybko i w łatwy sposób dzięki aplikacji D-Link QRS (Quick Router Setup). Automatycznie wyszukuje ona nowy router w sieci i prowadzi użytkownika przez proces instalowania. Istnieje możliwość bezpiecznego udostępniania połączenia z internetem gościom, i ukrycia wszystkich pozostałych danych i urządzeń. Obsługiwany jest nowy standard IPv6 oraz funkcja mydlink Zero Configuration. Urządzenia z funkcją mydlink są dostępne natychmiast po ich rejestracji za pośrednictwem konta mydlink użytkownika. Można je również łączyć ze wszystkimi innymi produktami z rodziny mydlink.

Ceny z podatkiem VAT
349 zł – model DIR-810L
449 – model DIR-850L
549 zł – model DIR-860L
849 – model DIR-868L

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ