Superszkielet dla operatorów

0

Juniper mówi o konwergencji w sieciach operatorskich. W ramach tej koncepcji firma wprowadziła nową serię produktów Converged Supercore do budowy sieci szkieletowych.

Tradycyjnie operatorzy bazowali na technologii komutacji kanałów w sieciach szkieletowych, co wymagało przepustowości oraz infrastruktury przygotowanej na szczytowe zapotrzebowanie na ruch. Sztywny model komutacji kanałów zawodzi jednak w momencie nieprzewidzianego natłoku ruchu o profilu ruchu głosowego, którego szczyt nawet 12-krotnie przewyższa wartości średnie. Routing IP ma potrzebną elastyczność i jest dziś kosztowo efektywnym rozwiązaniem, jednak nie w pełni odpowiada na ekonomiczną presję, jakiej poddawane są sieci szkieletowe.

Architektura Junipera łączy transport optyczny oraz przełączanie pakietów (w ramach Converged Supercore), pozwalając wykorzystać możliwości obu technologii. Oprócz wykorzystania pojedynczego, nowoczesnego systemu zarządzania siecią transportową, architektura wykorzystuje także system operacjny Junos, zarówno w warstwie optycznej jak i pakietowej.

Nowa architektura wymaga innego podejścia, poczynając do chipsetów wykorzystywanych w urządzeniach. Juniper zaprezentował konwergentny przełącznik bazujący na nowym chipsecie Junos Express. Zdaniem producenta jest to najszybszy przełącznik w branży, skalowalny do wydajności 2 Terabitów na każdy slot. Podobnie jak chipset Junos Trio, zoptymalizowany dla sieci brzegowych, Junos Express został zaprojektowany dla sieci transportowych wysokiej wydajności.

Juniper zaoferował również nowe usługi profesjonalne, aby pomóc operatorom wybrać najkorzystniejszą drogę ewolucji ich obecnych sieci do konwergentnych supersieci szkieletowych bazujących na serii PTX Junipera. Oferta usług obejmuje: projektowanie sieci, optymalizację i symulację włączając w to projekt sieci optycznej oraz analizę całkowitych kosztów posiadania TCO.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ