Super szybki procesor Alcatel Lucent

0

Alcatel-Lucent poinformował o wprowadzeniu nowego procesora sieciowego, który zapewnia czterokrotnie większą wydajność w porównaniu z najszybszymi dostępnymi obecnie rozwiązaniami spotykanymi w sieciach IP.

Procesor FP3 obsługuje szybkość transmisji 400 Gb/s , co otwiera nowe możliwości dla usług, aplikacji i treści wymagających dużej przepływności.Równocześnie pobór mocy został zmniejszony nawet o 50%.

FP3 jest pierwszym procesorem w ramach nowej generacji routerów IP i został zaprojektowany z myślą o przyszłym zapotrzebowaniu na ultraszybkie publiczne i prywatne sieci IP. Dla przykładu jeden procesor FP3 może obsłużyć 70 tys. równoczesnych strumieni wideo HD (wysokiej rozdzielczości) albo 8,4 mln równoczesnych indywidualnych sesji przetwarzania w chmurze.

Alcatel-Lucent jest pierwszą firmą, która opracowała technologię 400G dla sieci IP. Technologia ta ułatwia szybkie rozpowszechnienie się sieci 100GE, która stała się standardem w 2010 r., a równocześnie wytycza wyraźną ścieżkę dla uzyskania jeszcze większych szybkości w przyszłości. Jak wynika z najnowszej prognozy Dell’Oro Group, sprzedaż portów 100GE będzie w latach 2010-2015 rosnąć w tempie ponad 200% rocznie.

Procesor FP3 zostanie włączony do komercyjnej oferty routerów usługowych Alcatela-Lucenta w 2012r.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ