Skype szuka partnerów na rynku wideokonferencji

0

Najnowsza wersja aplikacji Skype umożliwia prowadzenie rozmów w rozdzielczości HD 720p. Właściciele programu planują rozpocząć współpracę z producentem korporacyjnych systemów wideokonferencyjnych. Wiele wskazuje, że będzie to LifeSize.

Skype dąży do tego, aby użytkownicy indywidualni mogli korzystać z wysokiej jakości obrazu przy minimalnych nakładach finansowych. Kluczem do sukcesu mają być kamery z układem zajmującym się kompresją. To pozwoli odciążyć procesor komputera, zatem z obrazu HD będą mogli korzystać właściciele mniej wydajnych, starszych komputerów.

Jak na razie komunikacja wideo jest możliwa tylko pomiędzy użytkownikami Skype’a. Aby to zmienić, firma planuje pozyskać do współpracy jednego z producentów systemów wideokonferencyjnych, prawdopodobnie będzie to LifeSize. Tym bardziej, że obie firmy rozpoczęły już współpracę w zakresie przesyłania głosu. Użytkownicy Skype’a mogą uczestniczyć w konferencjach zestawianych przez systemy LifeSize, ale realizują jedynie połączenia głosowe.

LifeSize jest od niedawna własnością firmy Logitech, który ma w portfolio szeroką gamę kamer internetowych. Z kolei LifeSize oferuje systemy wideokonferencyjne zarówno dla średniego biznesu, jak i korporacji.

HD wideo od Skype’a oferuje rozdzielczość 720p, ale najnowsza wersja beta ma wspierać 1080p. Firma rozpoczęła już współpracę z dostawcami kamer faceVsion oraz InStore Solutions. Ceny tańszych modeli oscylują wokół 130 dolarów. Kamery obsługują kodek H.264, wspierany przez większość producentów systemów wideokonferencyjnych. Wprawdzie nie zapewnia to całkowitego współdziałania, ale znacznie ułatwia ewentualną integrację. Kamery pojawią się w internetowym sklepie Skype’a w marcu.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ