Skype razem z Cisco

0

Skype poinformował, że wersja beta Skype for SIP uzyskała certyfikację i jest kompatybilna z systemem Cisco Unified Communications 500 Series.

Porozumienie z Cisco to kolejny krok zmierzający do zwiększenia udziału aplikacji w segmencie rynku urządzeń dedykowanych dla biznesu. Warto zaznaczyć, że Skype podpisał już w tym miesiącu podobne umowy z ShoreTel oraz SIPfoundry – społecznością open source.

Cisco Unified Communications 500 Series jest systemem dedykowanym dla małego i średniego biznesu. Współdziałanie z aplikacją Skype for SIP pozwoli kierować połączenia wychodzące do abonentów mobilnych i stacjonarnych przez komunikator, a także przyjmować połączenia przychodzącego od 480 milionów użytkowników Skype’a. Co istotne, będą one miały ten sam priorytet, co pozostałe połączenia.

„Jednym z naszych zadań jest dostarczanie przyjaznych rozwiązań dla małego biznesu. Chcemy w ten sposób pomóc mniejszym firmom w prowadzeniu biznesu i osiąganiu konkurencyjnej przewagi. Cieszymy się, że Cisco Unified Communications 500 Series współpracuje z Skype for SIP, ponieważ użytkownicy uzyskają dostęp do nowych opcji, pozwalających na ograniczenie kosztów” – powiedział Mark Monday, wiceprezes Cisco

Platforma Cisco Unified Communications 500 Series stanowi jeden z elementów kompleksowego rozwiązania Smart Business Communications Systems. Jego możliwości są systematycznie rozwijane, a w ostatnim czasie zostały wzbogacone o nowe telefony IP z dźwiękiem HD, kompleksowe systemy do zarządzania bezpieczeństwem, czy rozwiązania umożliwiające integrację z aplikacjami pochodzącymi z przemysłu samochodowego, ochrony zdrowia czy ubezpieczeń.

Certyfikacja oraz testy Skype for SIP i Cisco Unified Communications 500 Series były przeprowadzone przez tekVizion Labs, niezależną organizację specjalizującą się w testach zgodności dla komunikacji IP.

Firmy, zajmujące się sprzedażą i instalacją systemów Cisco, muszą zarejestrować się na witrynie Skype Service Partner Program i zdać online egzamin, kwalifikujący do konfiguracji komunikatora w systemie UC 500.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ