Serwery serii FUJITSU PRIMEQUEST 2000

0

Firma Fujitsu przedstawiła nową serię serwerów klasy wyższej PRIMEQUEST 2000. Urządzenia oferują dostępność porównywalną z systemami UNIX przy znacznie niższych kosztach typowych dla architektury x86.

Ta nowa seria obejmuje serwery 8-procesorowe z pamięcią o pojemności nawet 12 TB. Model PRIMEQUEST 2800B jest przystosowany do obsługi aplikacji o dużym zapotrzebowaniu na pamięć. Najlepszy z serii model Fujitsu PRIMEQUEST 2800E ustanowił nowy światowy rekord wydajności serwera ośmioprocesorowego w systemie operacyjnym Windows w teście wydajności SAP Sales and Distribution (SD) Standard Application Benchmark w konfiguracji dwuwarstwowej.

Projektując nową serię serwerów PRIMEQUEST, Fujitsu na pierwszym miejscu postawił czas pracy bez przestojów aplikacji o znaczeniu krytycznym. Serwery te zostały wyposażone w zaawansowane komponenty zwiększające niezawodność, dostępność i łatwość serwisowania, z funkcją samonaprawy. Mechanizmy wbudowane w te komponenty chronią przed awariami, które mogą się pojawić w trakcie pracy i w innym przypadku zatrzymałyby system. Serwery PRIMEQUEST wykrywają te awarie i automatycznie usuwają ich skutki, dzięki czemu systemy działają bez przerwy.

W najlepszych modelach nowej serii, Fujitsu PRIMEQUEST 2400E i 2800E, wprowadzono po raz pierwszy w branży również inne rozwiązania. Nowa funkcja Dynamic Reconfiguration umożliwia wymianę płyt systemowych w trybie online, a tym samym repartycjonowanie systemu w trakcie jego pracy. Obciążenia można przesuwać między partycjami na działającym serwerze, co pozwala uniknąć konieczności wprowadzania planowanych przestojów, a nawet ponownego uruchamiania systemu.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ