Rozszerzony pakiet zunifikowanej komunikacji

0

Alcatel-Lucent wprowadza na rynek OmniTouch 8400 Instant Communications Suite, rozszerzony pakiet rozwiązań do ujednoliconej komunikacji mobilnej i wideokonferencji wysokiej rozdzielczości.

Pakiet łączy funkcje ułatwiające komunikację i współpracę w firmach. Oprócz zaawansowanych możliwości udostępnianych w popularnych urządzeniach mobilnych, nowe funkcje obejmują integrację wideo w wysokiej rozdzielczości do przeprowadzania prezentacji i wideokonferencji oraz zaawansowane usługi przesyłania wiadomości głosowych.

Pakiet Alcatel-Lucent OmniTouch 8400 ICS łączy telefonię, niezależne od centrali telefonicznej przesyłanie wiadomości, usługę dostępności pod jednym numerem z wykorzystaniem protokołu SIP, funkcje faksu, usługi współpracy i telekonferencji, usługi mobilności oraz usługi XML Web Services. Oparta na systemie Linux otwarta architektura umożliwia integrację dotychczasowych aplikacji biznesowych z platformą OmniTouch 8400 ICS.

Obsługa popularnych urządzeń mobilnych
Z zaawansowanych funkcji pakietu Alcatel-Lucent OmniTouch 8400 ICS mogą korzystać również użytkownicy smartfonów. Nowa aplikacja My Instant Communicator Mobile, sprzedawana wraz z pakietem lub osobno, oferuje na najważniejszych platformach mobilnych szeroką gamę funkcji ICS, jak obsługa funkcji telefonii korporacyjnej dostępnych w telefonach stacjonarnych, funkcja obecności, komunikator, wyszukiwanie w firmowej książce telefonicznej, dziennik połączeń oraz obsługa bezprzewodowego systemu komunikacji głosowej przełączającego się płynnie między sieciami komórkowymi i Wi-Fi.

Przykładowo, połączenia telefoniczne mogą być automatycznie przekazywane do telefonu komórkowego, jest możliwość organizowania telekonferencji i korzystania z systemowej książki telefonicznej, by dzwonić do znajomych.

Nowa funkcja pełnoekranowego wideo w wysokiej rozdzielczości

Nowa funkcja transmisji wideo przez Internet, oparta na standardzie H.264, zapewnia wysoką jakość przy wideokonferencjach z wykorzystaniem komputerów PC lub laptopów. Za pomocą aplikacji My Instant Communicator i My Teamwork, przeglądarki i odpowiedniej kamery internetowej użytkownik może zmienić rozmowę przez komunikator w połączenie wideo w wysokiej rozdzielczości typu peer-to-peer, a nawet w wideokonferencję wielu użytkowników z wykorzystaniem wideotelefonów i systemów sal wideokonferencyjnych. W trakcie takiego spotkania użytkownicy mogą interaktywnie uczestniczyć w prezentacjach, współdzielić aplikacje, współpracować nad tymi samymi dokumentami. Rozwiązanie umożliwia przełączanie wideo głosem, wyświetlanie wielu obrazów lub stosowanie obydwu trybów.

Nowa komunikacja głosowa
Nowe możliwości komunikatora głosowego obejmują dostęp do wiadomości z dowolnego urządzenia, zarządzanie funkcjami głosowymi za pomocą programowanych przycisków, architekturę opartą na protokole SIP, niezależną od centrali telefonicznej, co umożliwia łatwe zintegrowanie rozwiązania z istniejącą siecią.

Nowe oprogramowanie komunikatora współpracuje także z różnymi systemami przechowywania danych. Informacje z niego mogą być przesłane siecią SAN, wysłane mailem lub też zapisane w dedykowanej pamięci masowej OmniTouch 8400.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ