Riverbed przedstawia Stingray Services Controll

0

Riverbed Technology przedstawił nową platformę, pozwalającą klientowi na dostarczanie kontrolera dostarczania aplikacji jako usługi (ADCaaS – Application delivery controller-as-a-service) przy pomocy Stingray Services Controller. Produkt ten zautomatyzuje proces wdrożenia usług dostarczania aplikacji w każdej architekturze sieciowej, w tym sieci SDN.

Zazwyczaj kontrolery ADC (ADC – application delivery controller) były wdrażane w modelu zorientowanym na sieć „jedna aplikacja na jedno urządzenie ADC” lub w takim, gdzie dzielona infrastruktura ADC musiała obsłużyć żądania wielu aplikacji. Dzięki Stingray Services Controller, Riverbed umożliwia wdrożenie modelu „jeden ADC na aplikacje”. Technologia ADCaaS od Riverbed daje przedsiębiorstwom korzystającym z chmury prywatnej, a także dostawcom chmury, możliwość zaopatrywania, skalowania i wdrażania ADC w miarę potrzeb.

Wyzwania ADC

Stingray Services Controller jest odpowiedzią na wyzwania, z którymi borykają się operatorzy i architekci IT podczas wdrażania tradycyjnych architektury ADC w połączeniu z sieciami SDN w obrębie fizycznych lub zwirtualizowanych centrów danych. Poniższa lista przedstawia niektóre z wyzwań związanych z ADC stojących przed biznesem:
• Wdrażanie usług ADC trwa dni lub miesiące
• Brak możliwości zapewnienia wydajności dla każdej aplikacji
• Skalowanie zadań ADC wymaga zabezpieczenia większych mocy, zamiast dynamicznego skalowania w czasie rzeczywistym
• Uciążliwe procesy kontroli zmiany czyniące obsługę ADC czasochłonną i niewygodną

Model konsumpcyjny dla elastycznej skalowalności

Dzięki Stingray Services Controller, firmy oraz dostawcy chmury będą mogli automatycznie dostarczać, wdrażać, wydawać licencje, mierzyć i zarządzać zasobami ADC w modelu usługowym. Stingray Services Controller umożliwi klientom wdrażającym usługi ADC korzystanie z nowego modelu opartego na mikro instancjach Stingray Traffic Manager. Te mikro instancje STM mogą dotyczyć małych , ale także dużych instalacji Stingray na serwerach typu entry-level. Takie działanie eliminuje tradycyjny model ADC bazujący na przepustowości, który zmuszał klienta do zgadywania wielkości ruchu i kupowaniu większych kontrolerów ADC „na zapas”. Dzięki mikro instancjom STM, usługi ADC mogą być elastycznie skalowane w zależności od potrzeb użytkownika, dzięki czemu będą pasowały do każdej aplikacji znajdującej się w centrum danych oferując wysokie zagęszczenie, pełną izolację i skalowanie dla wielu użytkowników.

Stingray Services Controller będzie dostępny globalnie w trzecim kwartale 2013 roku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ