Rekordowy kwartał Intela – 14,6 mld USD przychodów

0

Firma Intel Corporation ogłosiła wyniki finansowe za trzeci kwartał 2014 roku. Przychody wyniosły 14,6 mld USD, zysk operacyjny 4,5 mld USD, zysk netto 3,3 mld USD, a zysk na akcję (EPS) 0,66 USD. Spółka wygenerowała około 5,7 mld USD przepływów gotówkowych z działalności operacyjnej, wypłaciła dywidendy w wysokości 1,1 mld USD i odkupiła 122 mln swoich akcji zwykłych za 4,2 mld USD.

Firma rozwija się w szybkim tempie. Przychody Intela w III kw. br. wyniosły 14,6 mld USD i stanowi to wzrost o 1,1 mld USD (8 proc.) w stosunku do analogicznego kwartału ubiegłego roku. Firma dostarczyła również rekordowe pod względem ilości sprzętu PC, serwerów, tabletów, telefonów i rozwiązań dla Internetu rzeczy – po raz pierwszy Intel dostarczył 100 mln mikroprocesorów w ciągu jednego kwartału. Zysk operacyjny wyniósł 4,5 mld USD, co stanowi wzrost o 30 procent w stosunku do analogicznego kwartału ubiegłego roku. Co więcej, firma odkupiła swoje akcje zwykłe o wartości 4,2 mld USD.

Intel prognozuje równie dobre wyniki w przyszłości. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak rozwija się nasza firma – powiedział Brian Krzanich, CEO Intela – w trzecim kwartale osiągnęliśmy najwyższe przychody w historii oraz znaczne dochody. Przed nami wiele wyzwań, ale te wyniki dają nam pewność, że skutecznie realizujemy obraną strategię oferowania rozwiązań dla rozmaitych nowych segmentów rynku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ