Punkty dostępowe 802.11n z technologią wirtualizacji

0

Meru Networks wprowadza nową serię punktów dostępowych AP1000i w standardzie 802.11n. Produkty z tej serii to rozwiązania klasy biznesowej, oparte na technologii wirtualizacji sieci bezprzewodowych

Seria Meru AP1000i składa się z dwóch modeli: AP1010i i AP1020i. Mają one odpowiednio jeden i dwa moduły radiowe, pracującymi w standardzie 802.11n, ale wspierają także starsze standardy 802.11a/b/g. W urządzeniach zamontowano anteny wewnętrzne wykonane w technologii MIMO, nadające w paśmie radiowym 2.4GHz oraz 5GHz.

Punkty dostępowe Meru AP1000i mogą pracować na jednym kanale bez wzajemnych zakłóceń, co gwarantuje wykorzystana w sprzęcie technologia Virtual Cell. Z kolei niezawodność i wydajność znaną z tradycyjnych sieci kablowych zapewnia technologia wirtualizacji Virtual Port oraz Air Traffic Control – do kontroli i zarządzania ruchem w sieci.

Seria AP1000i zapewnia też bezpieczeństwo sieci, oferując m.in. funkcje wykrywania obcych punktów dostępowych, ochronę przed intruzami w sieci, czy szyfrowanie danych kluczem WPA2, pozostając przy tym odporna na zagrożenia związane z niedawno wykrytą w tym protokole tzw. „Luką 196”. Z innych ciekawych funkcji warto wymienić opcję współpracy z oprogramowaniem E(z)RF Network Manager, które umożliwia centralne zarządzanie wieloma kontrolerami. Użyteczna może być także pełna kompatybilność z systemem diagnostycznym Meru Service Assurance Manager.

Punkty dostępowe Meru AP1000i są przeznaczone głównie dla organizacji wielooddziałowych. Produkt powinien też zainteresować mniejsze oraz średniej wielkości organizacje, które chciałyby wdrożyć wydajną i łatwo zarządzalną sieć WLAN.

Urządzenia z serii Meru AP1000i kosztują wg. cen katalogowych 395 dolarów netto za model AP1010i oraz 695 dolarów netto za model AP1020i.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ