Przełączniki Netgear mierzą długość kabla

0

Netgear to kolejny producent, który stara się, żeby jego rozwiązania sieciowe były jak najbardziej ekologiczne. Nowe, niezarządzalne przełączniki Netgear ProSafe JGS5xx, GS1xx i GS6xx Series mają pozwolić firmom z sektora SMB zmniejszyć rachunki za energię.

Przełączniki zostały wyposażone w nowe układy zmniejszające pobór mocy, według producenta, nawet o około 52%. Oszczędzaniu energii służą dwa mechanizmy:

  • Auto Power-down – automatycznie zmniejsza moc każdego portu Ethernet, jeśli w przewodzie miedzianym urządzenia partnerskiego nie wykryto sygnałów. Energia jest przywracana po wykryciu aktywności.
  • Auto Cable Length Detection (automatyczne wykrywanie długości przewodów) – tryb pozwala przełącznikowi zmniejszyć zasilanie, jeśli długość łącza jest mniejsza niż 10 metrów. Podobną technologię w swoich urządzeniach stosuje D-Link.

Rozwiązania te zostały zaimplementowane w przełącznikach: 16- i 24-portowych ProSafe Gigabit Ethernet (JGS516v2, JGS524v2); 5- i 8-portowych ProSafe Gigabit Ethernet Desktop (GS105v3, GS108v3); i 5- i 8-portowych ProSafe Gigabit Ethernet (GS605v3, GS608v3).

Urządzenia będą w sprzedaży w Polsce w drugim kwartale 2009 r.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ