Przełączniki Microsens obsługują CDP

0

Firma MICROSENS wprowadza w swoich przemysłowych przełącznikach Gigabit Ethernet obsługę protokołu CDP (CISCO Discovery Protocol). Umożliwia to automatyczne wykrywanie i wizualizację topologii sieci Fiber To The Office (FTTO) za pomocą pakietu zarządzającego CISCO Works.

Protokół firmy Cisco pozwala komponentom sieci automatycznie wygenerować listę bezpośrednio podłączonych urządzeń, które również obsługują protokół CDP. Informacje zawarte na liście zawierają, m.in. nazwę urządzenia, typ oprogramowania wbudowanego, dodatkowe oznaczenia interfejsów, adres IP, itp. Protokół CDP działa w warstwie drugiej i jest stosowany przede wszystkim w urządzeniach firmy Cisco.

Protokół jest dostępny w dwóch wersjach: CDPv1 i CDPv2. Wersja 2 oferuje rozszerzone listy i więcej informacji, co umożliwia szybsze odnalezienie ewentualnych błędów.

Nowa funkcjonalność jest dostępna dla przełączników przemysłowych Gigabit Ethernet z serii Profi Line MICROSENS. Aby z niej skorzystać, wystarczy zaktualizować oprogramowanie.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ