Powstaje duże data center na Śląsku

0

W Katowicach powstaje jedno z największych w Polsce centrum przetwarzania danych – łącznie do wynajęcia będzie ok. 4000 m² powierzchni. Klienci będę mogli skorzystać z usług kolokacji już w pierwszym kwartale 2011 roku.

Inwestycja jest wspólnym projektem TKP S.A., operatora telekomunikacyjnego oraz PCC SE, koncernu międzynarodowego z siedzibą w Duisburgu. Jej prowadzeniem zajmie się powołana do tego celu 3Services Factory S.A. (3SF). Data center 3SF powstaje w pobliżu autostrad A4 i A1. Inwestycja składa się z kilku etapów i zakłada zbudowanie data center zgodnie ze standardami TIER III i TIER II. Pierwszy ośrodek zostanie otwarty w Katowicach, kolejny – stanowiący zapasowe centrum – w Bytomiu. Całkowita wartość inwestycji to ok. 40 mln złotych.

Zarówno ośrodek w Katowicach, jak i późniejszy w Bytomiu, zostaną wyposażone w nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Obejmować one będą zarówno bezpieczeństwo fizyczne, jak również energetyczne. Do data center dochodzić będzie kilka niezależnych linii światłowodowych. Klienci będą mieć dostęp do węzłów czołowych operatorów telekomunikacyjnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Ośrodek 3SF jest usytuowany na terenie Mrówczej Górki, terenu, który katowicki magistrat przeznacza pod budowę obszaru nowych technologii.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ