Polskie rozwiązania bezpieczeństwa

0

Założona na początku 2010 roku firma apertOS, polski producent urządzeń bezpieczeństwa sieciowego wprowadza nowe rozwiązania antyspamowe, do ochrony przed włamaniami oraz do ochrony sieci firmowej przed zagrożeniami występującymi na serwerach WWW i FTP.

apertOS Internet Protect to rodzina sprzętowych i programowych rozwiązań monitorujących komunikację odbywającą się za pośrednictwem protokołów HTTP i FTP oraz automatycznie usuwających szkodliwe i potencjalnie niebezpieczne programy. Urządzenia składają się z modułu sprzętowego i dedykowanego do niego oprogramowania (tzw. black box). Są kompatybilne ze wszystkimi standardowymi serwerami WWW i FTP.

apertOS Internet Protect oferuje wielopoziomową ochronę zasobów. Pierwszą warstwą ochrony jest skaner treści stron WWW i przesyłanych plików pod kątem wirusów i innych zagrożeń. Ponadto urządzenie oferuje możliwość kontroli plików i ich typów przesyłanych zarówno protokołem HTTP, jak i FTP, filtrowania adresów, nazw, portów oraz definiowanie okresów obowiązywania reguł.

Z kolei apertOS Mail Protect to rozwiązania przeznaczone do ochrony sieci firmowych przed zagrożeniami, których źródłem jest niechciana poczta. Urządzenie jest kompatybilne z najbardziej popularnymi systemami poczty elektronicznej (w tym Microsoft Exchange, IBM Lotus Notes, Novell GroupWise, Sendmail, qmail, Postfix i innymi serwerami standardu SMTP). Wszystkie modele urządzeń z rodziny apertOS Mail Protect pozwalają na odciążenie serwera pocztowego, przejmując funkcjonalność filtrowania poczty przychodzącej, wiadomości-śmieci i wirusów. Dodatkowo rozwiązanie filtruje pocztę wychodzącą, eliminując rozsyłanie wirusów i spamu z sieci firmowej.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ