Platan w duecie z Aiton Caldwell

0

Aiton Caldwell, dostawca usług telekomunikacyjnych w chmurze, oraz firma Platan, polski producent abonenckich central telefonicznych i serwerów telekomunikacyjnych, rozpoczynają współpracę. Jej pierwszym efektem są dwa produkty Platana zbudowane w oparciu o technologię Aiton Caldwell.

Aiton Caldwell i Platan podpisały umowę o współpracy dotyczącej wykorzystania technologii i sieci sprzedaży obydwu firm we wspólnie realizowanych projektach biznesowych. Na początek, na bazie central telefonicznych Platana oraz platformy telekomunikacyjnej Aiton Caldwell, powstaną dwie linie produktowe skierowane do klientów z sektora MSP. Pierwsza to Platan SIP trunk, czyli wielokanałowe łącze do komunikacji głosowej, zapewniające połączenia w ramach sieci VoIP – skierowana do firm posiadających centrale telefoniczne Platan oraz zainteresowanych ich nabyciem w systemie ratalnym wraz z usługą telekomunikacyjną. Druga to wirtualna centrala VPBX Platan Claudia – hostowane usługi telekomunikacyjne. Nowa oferta dostępna będzie jeszcze w tym roku.

Z produktów Platana korzysta obecnie blisko milion Polaków, z sektora mikro i małych firm, a także urzędów, instytucji publicznych i służb mundurowych. Aiton Caldwell posiada 40-proc. udział w rynku VoIP w Polsce oraz obsługuje 2 proc. polskiego rynku MŚP. Dostarcza usługi i obsługuje połączenia ponad 140 tysięcy użytkowników.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ