Pierwszy na świecie kanał optyczny o przepływności 400 Gb/s

0

France Telecom-Orange i Alcatel-Lucent uruchamiają pierwszy na świecie kanał optyczny o przepływności 400 Gb/s. Technologia zastosowana w sieci DWDM dalekiego zasięgu zapewnia połączenie między Paryżem i Lyonem, oferując czterokrotnie wyższą przepustowość niż dotychczasowe rozwiązania.

Dzięki przepustowości czterokrotnie większej w porównaniu z dotychczasowymi rozwiązaniami i wykorzystaniu 44 długości fali nowe łącze optyczne może w sumie obsługiwać ruch o natężeniu do 17,6 terabita na sekundę (Tb/s). Modernizacja infrastruktury sieciowej zwiększa płynność dotychczasowych usług wykorzystywanych przez firmy oraz umożliwia wprowadzanie nowych usług, takich jak transmisja wideo (wideo na żądanie, telepresence), które wymagają dużej przepustowości i niezawodności.

Pierwszym użytkownikiem, który przetestuje funkcjonalność tej nowej technologii w rzeczywistych warunkach, będzie RENATER, organizacja pożytku publicznego, która zarządza siecią telekomunikacyjną dla instytucji technicznych, edukacyjnych i naukowo-badawczych we Francji oraz jest klientem działu usług biznesowych Orange.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ